Erdoğan yeni kabineyi açıkladı

Erdoğan yeni kabineyi açıkladı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, yeni kabineyi açıkladı. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ olurken, İçişleri Bakanı Efkan Ala oldu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Bakanlar Kurulu'nda değişen 10 ismi açıkladı.


Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ Adalet Bakanı olurken, Bekir Bozdağ'dan boşalan Başbakan Yardımcılığına Ankara Milletvekili Emrullah İşler getirildi.Erdoğan, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile görüşmesinin ardından Başbakanlık Merkez Bina'ya gelerek açıklama yaptı.


Mevcut kabinede 10 değişikliğin söz konusu olduğunu belirten Erdoğan, "Arkadaşlarımın bir kısmı mevcut gelişmeler nedeniyle görevlerinden affını istediler. Bir kısmı zaten adaylıkları ile ilgili şu anda bakanlıklarından aynı şekilde ayrılmış oluyorlar. Bir kısmı da takdirim içerisinde Sayın Cumhurbaşkanımıza teklif ettiğim, kendilerinin de onadığı böyle bir değişiklik oluyor" diye konuştu.10 bakanlıkta yeni bir süreç başlayacağını ifade eden Erdoğan, "Bu değişikliğimizin Bakanlar Kurulu'na, ülkemize, milletimize hayırlı olmasını diliyorum. Gecenin bu saatinde sizleri meşgul ettiğim için de kusura bakmayın diyorum. Hayırlı geceler diyorum" dedi.Başbakan Erdoğan'ın açıkladığı kabine değişikliği şöyle:Başbakan Yardımcısı: Emrullah İşlerAdalet Bakanı: Bekir BozdağAile ve Sosyal Politikalar Bakanı: Ayşenur İslamAvrupa Birliği Bakanı: Mevlüt ÇavuşoğluBilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı: Fikri IşıkÇevre ve Şehircilik Bakanı: İdris GüllüceEkonomi Bakanı: Nihat ZeybekçiGençlik ve Spor Bakanı: Akif Çağatay Kılıçİçişleri Bakanı: Efkan AlaUlaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı: Lütfi Elvan

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS