Erdoğan İstanbul'da açıklamalarda bulundu aydınları hedef aldı

Erdoğan İstanbul'da açıklamalarda bulundu aydınları hedef aldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Kesinlikle tereddüdümüz yok saldırının faili YPG" dedi. ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü John Kirby'nin açıklamaları için "muhatabım değil" diyen Erdoğan, ABD Başkanı Obama ile görüşeceğini açıkladı. Erdoğan'ın hedefinde "Suriye'de Savaşa Hayır" bildirisi yayımlayan 200 aydın da var. Erdoğan, aydınları hakarete varan sert ifadelerle suçladı ve "Bunlara karşı milletimin tavrı olması lazım" ifadesini kullandı.

'ye suçlamalar


Erdoğan'a yöneltilen bir soru da TBMM'de Ankara saldırısıyla ilgili hazırlanan bildiriye, önerileri kabul edilmediği için imza atmayan HDP'nin tutumu soruldu. Erdoğan HDP'yi şu sözlerle hedef aldı:


"Bakın ortaya bir gerçek çıkıyor. Parlamentoda 4 parti var. Parlamentoda üç parti bu hainlere karşı çıkınca Ankara olayındaki bu ihanete karşı birliktelik sağlıyor ve hepsi bir dayanışma içinde bildiri yayınlıyor ve altına imzayı koyuyorlar. Ama, terör örgütünün parlamentodaki temsilcisi konumundaki parti buna imza koymuyor. Bu bunların ispatıdır. Bu aynı zamanda suçüstü yakalanmalarıdır. Şu anda bunlar suçüstü yakalanmışlardır. Üç parti buraya imza koyarken, kalkıp da diğer siyasi partinin koymaması suçüstü yakalanmasıdır. 'Biz dağın, Kandil'in temsilcisiyiz' demektir. Milletimin de bunları çok iyi tanıması lazım. Ama, o 200 aydının da işte gözleri var görmüyor, kulakları var duymuyor. Söyleyecek bir şeyimiz yok."

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS