Erdoğan'dan HDP'ye sert mesaj: "Sabrımızın sınırı var"

Erdoğan'dan HDP'ye sert mesaj: "Sabrımızın sınırı var"

Erdoğan'dan HDP'ye sert mesaj: Sabrımızın sınırı var

Cumhurbaşkanı Erdoğan Fransa ziyareti dönüşü uçakta konuştu. Sokağa çıkma çağrısı yapan HDP'ye sert mesaj verdi, "Sabrımızın sınırı aşılırsa olabilecekleri aklımın ucundan bile geçirmek istemiyorum" dedi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Paris'e yaptığı günübirlik ziyaretinden dönerken uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı.
Çarpıcı açıklamalar yaptı.

Cumhurbaşkanı, ard arda gelen şehit haberleri ve HDP'nin sokağa çıkma çağrılarını değerlendirdi; "Sabrımızın sınırı var" diyerek, HDP'ye sert mesajlar verdi:

"Her şeyin bir sabır noktası var. Biz bu süreci başlatalı 5 yıl oldu. Önce açılım süreci dedik, daha sonra milli birlik ve kardeşlik; şimdi de çözüm süreci diyoruz. HDP sokağa çıkma çağrısı yapıyor. 'Şiddet için değil' diyorlar. O zaman niye sokağa döküyorsun? Miting yap. Sokağa çıkın deyince, 'maskeni tak, sopanı al, molotofkokteylini al, belli dükkanları yak.' Bu, o demek. Güvenlik güçleri, vatandaş tedirgin. Onun için sabrın sınırı var diyorum. O sınır aşılırsa, olabilecekleri aklımın ucundan bile geçirmek istemem."

Atalay: "En büyük darbeyi HDP yedi"

Cumhurbaşkanı Kobani ile ilgili de konuştu, "Asıl Halep tehlikede" dedi, ittifak güçlerini eleştirdi:

"PYD ancak 90 savaşçı peşmerge kabul etti. Dert burayı PYD'nin dışındaki bir güce kaptırmamak. Tek hedef bu. Suriye'de şu anda Halep de tehlikede. Halep'i düşünmüyorlar ittifak güçleri Kobani'yi düşünüyor. Yani orada varsa yoksa Halep'tir. Sureyi'nin kuzeyi dediğin zaman Halep'i anlarsın ama bunlar Halep'i bir kenara koymuşlar, varsa yoksa Kobani diyorlar. Kobani'dekiler zaten hepsi geldiler ve biz de kabul ettik. Kapıyı da kapatmadık. Ama Halep'te şu anda geniş bir tarih yok oluyor."

Aysel Tuğluk: "Kobani yoksa çözüm süreci de yoktur"

Erdoğan uçakta, tüm ailesinin dinlendiğini de anlattı. Başbakanlık Ofisi'ne koyulan böceklerin nereden alındığının tespit edildiğini söyledi:

"Bu kesimlerin, legal görünüm altında illegal bir yapılanma içinde olabileceklerini tahmin edemedik. Bu nedenledir ki yurtiçi ve yurtdışındaki eğitim faaliyetlerine, hatta ticari faaliyetlerine her türlü meşru desteği verdik. Ama süreç içerisinde, bunların aslında ihanet içinde oldukları ortaya çıktı. Başbakanlık ofisine koydukları böceklerin nereden alındığını bulduk. Şimdi dinledikten sonra bunları nereye gönderdikleri araştırılıyor."

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber