Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na: Bizim için bu zat yok hükmündedir

Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na: Bizim için bu zat yok hükmündedir

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun kendisine yönelik sözlerine çok sert yanıt verdi. "Bizim için bu zat yok hükmündedir" diyen Erdoğan, "Artık bizim için ana muhalefet partisinin genel başkanlık koltuğu boştur, sakıttır" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Zeytinburnu Belediyesi'nin toplu açılış töreninde konuştu. "Önüne yatma" polemiğinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu sert bir dille eleştiren Erdoğan, Kılıçdaroğlu’nu "yok hükmünde" ilan etti. 


 "Bu zatın durumu tıbbın konusu haline gelmiştir" diyen Erdoğan şunları söyledi; "Biz ülkemizde, bölgemizde ve dünyada yaşanan zulüm ateşine gönlümüzün ve kucağımızın alabildiği kadar insanlık suyu taşıyarak dünyadaki yerimizi aldık, alıyoruz. Türkiye işte böyle tarihi bir dönem içinden geçerken, birileri var ki, edepsizlik ve pişkinlikleriyle milletimizle alay ediyor. Ben bundan hicap duyuyorum. İnsanlara, bir hanfendiye hakaret edilmesi, alçakça saldırılması karşısında susamayız. Biz haksızlık karşısında susanın dilsiz şeytan olduğuna inanıyoruz. Meselenin cumhurbaşkanlığının tarafsızlığıyla ilgisi yoktur. Onu muhatap almak bizi de insanlığımızı da sorgulayacak duruma getirir. Onların sınırları olmayabilir ama bizim var. Artık bizim için ana muhalefet partisinin genel başkanlık koltuğu boştur. Bizim için bu zat yok hükmündedir. Bu zatın durumu tıbbın konusu haline gelmiştir. Dedim ya, siyasi sapık. Bu zatı kendi haline bırakalım. Bulunduğu çukurda debelenip dursun."


Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a ''siyasi sapık'' yanıtı


Cumhurbaşkanı Erdoğan: ''Siyasi sapıkları ne yapacağız?''


Daimi üyeler arasında neden Müslüman ülke yok


 Birleşmiş Milletler'in yapısını da eleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, daimi üyeler arasında Müslüman bir ülkenin olmadığına dikkat çekti.

"Nedir bu yaklaşım?" diye soran Erdoğan şunları söyledi, "Dünya 5'ten büyüktür. Dünyada 196 ülkenin kaderini BM Güvenlik Konseyi'ndeki 5 tane daimi üyenin iki dudakları arasına mahkum edemeyiz. O, 1. Dünya Savaşı'nın şartlarıydı. Artık BM'nin şu andaki işleyişinin reforme edilmesi lazım ve bu 5 ülke içinde bir tane Müslüman ülke yok, tamamı Hristiyan, gayrimüslim. Bunlardan oluşuyor. Adil mi? Değil. Adil bir dünya arıyoruz, adil bir dünya için mücadele ediyoruz."


 


 


 


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS