Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na: Darbecilerle teması söz konusu

Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na: Darbecilerle teması söz konusu

15 Temmuz Darbe Girişimi gecesi CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Atatürk Havalimanı'ndaki görüntülerine değinen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Kontrollü bir danışıklı dövüşü kimlerle yaptığının en güzel ifadesi. Çünkü oturduğu koltuk, kontrollü bir koltuk” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bazı radyoların ortak yayınında soruları yanıtladı.


CHP'den evet çadırına ziyaret


Kılıçdaroğlu’nun darbe girişimi gecesi Atatürk Havalimanı’ndaki görüntülerinin ortaya çıktığını belirten Erdoğan, “Tankların yanına Kılıçdaroğlu’nu alan araba geliyor, ışıldaklarıyla filan, özel. Tanklardaki ve onların yanındakilerle görüşmeler yapıyor. Ondan sonra onlar çıkıp Bakırköy Belediye Başkanlığı'na geliyor. Teması söz konusu. Onlarla o görüşmeyi yapıyor ve görüşmeden sonra oradan ayrılıyor. Demek ki danışıklı dövüş. Kontrollü bir danışıklı dövüşü kimlerle yaptığının en güzel ifadesi. Çünkü oturduğu koltuk, kontrollü bir koltuk. Oraya kasetle geldi, kasetle de gidicidir. Kalıcı değil. Dürüst değil bu adam” diye konuştu.


Yenikapı buluşmasına değinen Cumhurbaşkanı, bu teması bilse Kemal Kılıçdaroğlu’nu davet etmeyeceğini belirterek, “Kesinlikle davet etmezdim. Darbecilerle anlaşmış olan birini nasıl davet ederim?" diye konuştu.Erdoğan: Hayır diyen teröristtir demedim

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS