Erdoğan'dan kongreye mesaj

Erdoğan'dan kongreye mesaj

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti 2. Olağanüstü Kongresi'ne bir mesaj gönderdi. Mesajı Divan Başkanlığı görevini üstelenen Bekir Bozdağ okudu. Mesaj okunurken tüm salon ayağa kalktı.

İşte Erdoğan'ın o mesajı:

AK Parti'nin sayın genel başkanı, yurt içinden ve yurt dışından kongreye katılan kıymetli misafirler siyasi hayatım boyunca birlikte yol yürüdüğüm, mücadele ettiğim, nice başarılara birlikte imza attığım kıymetli kardeşlerim, hanımefendiler, beyefendiler ve sevgili gençler sizleri en kalbi duygularımla, saygıyla, muhabbetle, hasretle selamlıyorum.

Cumhurbaşkanı yemini ettiğim gün AK Parti'yle hukuki bağım kesilmiş olabilir ama sizlerle gönül bağım hiçbir zaman kesilmedi, inşallah hiçbir zaman da kesilmeyecek. Önümüzdeki dönemde yeni anayasa ve yeni yönetim sistemi arayışları çerçevesinde cumhurbaşkanı, cumhurbaşkanıyla siyasi kadrosu arasındaki iklimi olumsuz etkileyen bu çarpık uygulamanın giderileceğine inanıyorum. Yakın siyasi partimizin en önemli demokratik olgunluklarından biri olarak değerlendirdiğim AK Parti 2. Olağanüstü Kongresi'nin başarıları geçmesini diliyorum. AK Parti kadrolarının teveccühüyle seçilecek yeni genel başkanı ve parti yönetim organlarında sorumluluk üstlenecek arkadaşlarımı şimdiden tebrik ediyorum. Kurulduğu günden beri kaderi ülkenin ve milletin kaderiyle özleşen AK Parti için bu kongreyi hizmet yarışında bir devir teslim anı, güç ve motivasyon tazelenmesi olarak görüyorum.

 2023 hedeflerine ulaşılması için seçilecek genel başkana çok önemli, görevler düşüyor. 

27 Ağustos 2014 tarihinde genel başkanlık görevini kendisine devrettiğim Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’na hizmetleri için teşekkür ediyorum. Kongre salonunda bulunan delegeler ve misafirlere selamlarımı ve saygılarımı sunuyorum. Rabbim birliğimizi, beraberliğimizi daim kılsın.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS