''Erdoğan'ı zehirlemeye çalıştılar''a düzeltme

''Erdoğan'ı zehirlemeye çalıştılar''a düzeltme

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'nun bir gazetede yayımlanan röportajındaki "bazı konuşma ifadelerinin yanlış yansıtıldığı" bildirildi.

Sağlık Bakanlığı Basın Müşavirliği tarafından, bugün bir gazetede Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ile gerçekleştirilen özel röportajı içeren habere ilişkin yazılı açıklama yapıldı.


Açıklamada, şunlar kaydedildi: "Özel röportajda soruyu soran gazetecinin gazetecinin haberde adı geçen şahıs ve örgütle ilgili '.... Zehirleme girişiminde bulunduklarına ilişkin gelişmeler var. Siz de Sağlık Bakanıydınız' ve '.... Bire bir öldürme girişimleri oldu değil mi Sayın Bakanım?' sorularına karşılık 'Özel hayatını yakından takip etmeleri benzer girişimlerde bulunduklarının göstergesidir' cevabını vermiştir. Gazetenin söz konusu haberinin başlığında ve bir kısım içeriğinde ise Sayın Bakanımızın sözleri farklı bir şekilde yansıtılarak 'Özel hayatını yakından takip ederek zehirleme girişiminde bulundu' ifadesi kullanılmıştır. Kayıt altında bulunan ifadelerden de açık bir şekilde anlaşılacağı üzere Sayın Bakanımız kamuoyu gündemine yansıyan gelişmelere işaret ederek tahmini bir değerlendirmede bulunmuştur."


Müezzinoğlu'ndan flaş iddia: ''Erdoğan'ı zehirlemeye çalıştılar''

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS