'Erdoğan'ın mektubunda özür ve tazminat yok'

'Erdoğan'ın mektubunda özür ve tazminat yok'

Cumhurbaşkanlığı kaynakları Erdoğan'ın Putin'e gönderdiği mektupta, özür ifadesinin yer almadığını, üzüntü ve taziyenin ölen pilotun ailesine yönelik olduğunu belirtti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’e geçen kasım ayında Rus askeri uçağının düşmesiyle ilgili gönderdiği mektupta özür ifadesinin kesinlikle yer almadığı bildirildi.


Başbakan'dan Rusya açıklaması: Gerekirse tazminat vereceğiz


Rusya'dan mektup açıklaması: İlişkilerin düzelmesi için temel oluşturabilir


Cumhurbaşkanlığı kaynakları, mektupta, ölen pilotun ailesine hitaben üzüntü ve taziyelerin iletilerek, "kusura bakmasınlar" dendiğini vurguladı.
İletilen üzüntünün devlete değil, aileye yönelik olduğunu vurgulayan kaynaklar, aileye tazminat verilmesine yönelik bir ifadenin mektupta kesinlikle yer almadığının altını çizdi.


Yıldırım: Erdoğan ile Putin görüşecek


Türkiye’nin Suriye, Ukrayna ve Kırım konularında pozisyonunun değişmeyeceğini belirten kaynaklar, "Ancak bu konularda artık Rusya ile doğrudan görüşebilecek ve olaylara müdahil olabileceğiz" ifadelerini kullandı.


Kremlin: Erdoğan, Putin'e üzüntülerini iletti


Yeni gelişmelerle Türkiye’ye yönelik turizm tehditlerinin de kalkacağını belirten Cumhurbaşkanlığı kaynakları, bunu tarım ürünlerine yönelik yaptırımların takip edeceğini kaydetti.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS