Ergenekon ve Balyoz sanıkları için umut

Ergenekon ve Balyoz sanıkları için umut

Ergenekon ve Balyoz sanıklarının itirazlarını gidermek için yasal düzenleme yapılabilir. Konuyla ilgili ilk açıklama AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş'tan geldi.

Hürriyet gazetesine konuşan Elitaş, daha önceki yargı paketlerinde yeniden yargılamanın yolunu açan düzenlemeler yaptıklarına işaret etti.

Mustafa Elitaş, "TSK'nın önceki gün yaptığı açıklamadaki husus, yargılamalarda hukuka riayet edilip edilmediğine ilişkin endişe ve tepkilerdir. Biz art arda yaptığımız yasal düzenlemelerle yeniden yargılamanın önünü açmıştık. Ancak bu konuda yetki mahkemelerde. İnsanların mağduriyetini önlemek için gerekirse yine yasal düzenleme yaparız, bunun yollarını ararız" dedi.

Elitaş, son dönemde yargı içindeki tartışmayı da hatırlattı, "İzliyoruz, bir savcının şahsi hesaplarla hukuk dışı yollarla polise yaptıramadığını, jandarmaya yaptırmak istediği ortaya çıkıyor. Ancak jandarma ve ardından da TSK, bu görevin kendilerinde olmadığını ve siyasete karışmayacaklarına ilişkin açıklama yaptı. Kendi yasalarının verdiği görevin dışında bir görevleri olmadığını anımsattılar. O savcı adeta orduyu göreve çağırmış ve darbe çağrışımı yapılmıştır" diye konuştu.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS