Son Dakika

Ertelenen ALES soruları ve cevapları yayınlandı mı? 2020 ALES sonuçları ne zaman açıklanacak?

A A

22.02.2021 - 10:33 Son Güncelleme:

2020 ALES soruları ve cevapları için geri sayım sınava katılan adaylar tarafından başlatıldı. Pandemi nedeniyle ertelenen ALES sonuçları 2020 Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı’ndan adayların elde ettikleri puanları gösterecek. Peki, ALES soruları, cevapları, sonuçları ne zaman ve nerede açıklanacak?

Ertelenen ALES soruları ve cevapları yayınlandı mı? 2020 ALES sonuçları ne zaman açıklanacak?

Pandemi nedeniyle ertelenen sınav içerisinde bulunan 2020 Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı 21 Şubat 2021 tarihinde başvuruda bulunan adayların katılımı ile gerçekleşti. Sınava katılan adaylar sonuçları için geri sayıma başladı.

ALES SORULARI VE CEVAPLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Sınava katılan adayların doğrularını ve yanlışlarını kontrol edebilecekleri ALES soruları ve cevap anahtarı ÖSYM AİS sayfasında yayınlanacak. Sorular ve cevapların bugün akşam saatlerinde ya da yarın gün içerisinde yayınlanması bekleniyor.

ÖSYM AİS İÇİN TIKLAYINIZ…

ALES SONUÇLARI NE ZAMAN, NEREDE AÇIKLANACAK?

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı sonuçları ÖSYM’nin sonuç sayfası olan “sonuç.osym.gov.tr” adresinden ilan edilecek. Sınava katılan adaylar TC kimlik numaraları ve şifreleri ile sisteme giriş yaptıkları takdirde sonuçlara ulaşabilecekler. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nden sonuç tarihine ilişkin bir açıklama gelmese de sonuçların Mart ayının ilk haftasında açıklanması bekleniyor.

ÖSYM SONUÇ SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ….