Eruh Belediye Başkanı Hüseyin Kılıç görevden alındı

Eruh Belediye Başkanı Hüseyin Kılıç görevden alındı

Siirt'in Eruh İlçesi Belediye Başkanı DBP'li Hüseyin Kılıç, 'özerklik' ilanı yaptıktan sonra gözaltına alınıp, ev hapsi cezası verildikten sonra, şimdi de İçişleri Bakanlığı kararıyla görevinden alındı.

Özerklik ifadesi içeren açıklamalarına ilişkin, 26 Ağustos tarihinde gözaltına alınan Eruh Belediye Başkanı Hüseyin Kılıç, savcılık ifadesinin ardından, 'devletin birliğini ve ülke bütünlüğünü bozmak' suçundan tutuklama talebiyle nöbetçi mahkemeye sevk edilmiş, burada hakkında 'konutu terk etmemek' adli kontrol tedbiri kararıyla serbest bırakılmasına karar verilmişti.


Bu karar üzerine İçişleri Bakanlığı tarafından Siirt Valiliği'ne gönderilen bir yazı ile Eruh Belediye Başkanı Kılıç'ın görevden alındığı tebliğ edildi.


Peşmerge kıyafeti giydiği iddiasıyla önce dövüldü sonra Atatürk büstü öptürüldü!


Eruh Belediye Meclisi, önümüzdeki günlerde yapacağı ilk meclis toplantısında meclisten bir kişiyi belediye başkanlığına seçmesi bekleniyor.


Belediye Başkanı Kılıç hakkında, sosyal medya hesabından yaptığı 'özerklik' açıklamalarının ardından Eruh Cumhuriyet Başsavcılığı'nca soruşturma başlatılmıştı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS