Erzurum'da iki terörist ölü ele geçirildi

Erzurum'da iki terörist ölü ele geçirildi

Erzurum'un Karayazı ilçesinde arazi taraması yapan güvenlik güçleri çıkan çatışmada 2 teröristi ölü olarak ele geçirdi. Van'ın Erciş ilçesinde ise terör örgütüne ait iki sığınak bulundu.

Valilik tarafından yapılan açıklamada, Karayazı İlçesi kırsal alanında 20 Kasım günü arazi arama ve tarama faaliyetlerinde bulunan güvenlik güçleri, bölücü PKK terör örgüt mensubu bir grup teröristle karşılaştı. Güvenlik güçlerin 'Teslim ol' çağrısına ateşle karşılık veren teröristlerden ikisi öldürüldü. Bölgede çok sayıda silah ve mühimmat ele geçiren güvenlik güçleri operasyonlarını sürdürüyor.


Van''ın Erciş ilçesinde PKK'ya ait 2 sığınak bulundu


Erciş Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından Doğancı Mahallesi kırsalında yapılan arama-tarama faaliyetleri sırasında 2 sığınak bulundu.


Sığınaklarda yapılan aramalarda PKK terör örgütüne ait 1 adet Bixi makineli tüfek ile bu silaha ait 212 adet fişek, 1 adet Kaleşnikof piyade tüfeği ile bu silaha ait 180 adet fişek, 2 adet Mavzer tüfeği, 5 adet patlamaya hazır el yapımı patlayıcı, 1 adet patlayıcı yapımını anlatan kitap, haberleşmede kullanılan dijital ve elektronik malzeme, çok sayıda örgütsel doküman ve yaşam malzemesi ele geçirildi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS