Esenyurt Belediye Başkanı Kadıoğlu: Cumhuriyet darbe yapılarak kuruldu demedim

Esenyurt Belediye Başkanı Kadıoğlu: Cumhuriyet darbe yapılarak kuruldu demedim

Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu katıldığı bir panelde söylediği sözlerle ilgili açıklama yaptı. Konuşmanın bütününe bakılmadığını söyleyen Kadıoğlu açıklamasında, 'Ben Cumhuriyet darbe yapılarak kuruldu demedim' dedi.

Anayasa değişikliği referandumu ile ilgili bir panelde konuşan Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu'nun "1923'te de koskoca 650 yıllık çınara darbe yaptılar. Cumhuriyet kuruldu" ifadelerini kullanmıştı.


BirGün'den Erk Acarer'in haberinde ise Necmi Kadıoğlu'nun "Bizim milletimiz tarihte hiç satıcı olmadı Abdülaziz'e kadar. Sonra içimize kanı bozuk, sütü bozuklar sızdı. Padişahlarımızı alaşağı ettiler, yıktılar" sözlerine yer verilmişti.


Konuyla ilgili haberlere Kadıoğlu'ndan açıklama geldi. Kadıoğlu Twitter üzerinden yaptığı açıklamada şöyle dedi: ''Bahsedilen konuşmama bütünlük içerisinde bakarsanız Türkiye darbeler tarihinden bahsetmekteyim. Ayrıca 'Cumhuriyet darbe yapılarak kuruldu' demedim. Cumhuriyet'e daha sonra askeri, siyasi ve yargı oligarşisinin darbe yaptığını ifade ettim. Konuşmanın içerisinden bir cümlenin anlam bütünlüğünden koparılarak maksatlı olarak 'Cumhuriyet'e darbe yapıldı' manşetlerinin atılması, referandum süreciyle ilişkilendirilerek algı operasyonuna dönüştürülmek istenmektedir.'


 {$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS