Eski LDP Başkanı Cem Toker: Fetullah Gülen aleyhine ABD'de dava açın

Eski LDP Başkanı Cem Toker: Fetullah Gülen aleyhine ABD'de dava açın

Uzun yıllar ABD'de yaşayan eski LDP Başkanı Cem Toker, FETÖ lideri Fetullah Gülen'in iadesi ile ilgili bir yol gösterdi.

KRT'de Çağlar Cilara'nın konuğu olan Cem Toker, 1789'da ABD kongresinin çıkardığı bir kanunda, yabancıların ABD mahkemesine başvuru hakkının olduğunu söyledi. Gülen'in iadesinin ABD Adalet Bakanlığı'ndan değil, ABD mahkemelerine yapılacak bir suç duyurusu ile gerçekleşebileceğini anlattı.


İşte Toker'in açıklamaları:


".Bunlar Gülen'i ısrarla istiyorlar ya. Dosyalar gönderdik, delil gönderdik, Amerika iplemiyor diyorlar. Bunu kimden istiyor, ABD Adalet Bakanlığı'ndan dimi? Git Amerikan yargısına, niye uğraşıyorsun Amerikan Adalet Bakanlığı ile. 1789'da ilk kongre Amerika'da bir kanun geçirmiş. Kanun diyor ki, yabancılar federal devleti, Amerikan federal mahkemelerinde dava edebilir diyor. Ve 90'larda bir Meksikalı doktor bu kanunu kullanarak Amerikan anayasa mahkemesine kadar hakkını savunuyor. Ya ben kendi halimle internete girdim bunu buldum arkadaş. Senin yok mu bir tane adamın. Yok mu bir tane Amerika'da Ak Partili. Gittiler ya adam dövmeye, şimdi turuncu tulumlarla hapiste oturuyorlar. Öyle bir adam gitsin, aklı başında bir adam, bu adam Fetullah Gülen aleyhine oradan dava açsın. Hemen soruşturma açılır. Bunu ister mi Ak Parti? Mahkeme ne yapacak, çağıracak, anlat bakalım Fetullah Gülen diyecek."

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS