Son Dakika

Eve giremeyen hırsızlar ayakkabılara dadandı

A A

24.03.2020 - 16:03 | Haber Kaynağı: DHA

Koronavirüs önlemleri kapsamında vatandaşlar evden çıkmayınca, eve giremeyen hırsızlar kapıda duran ayakkabılara yöneldi.

Eve giremeyen hırsızlar ayakkabılara dadandı

Esenyurt'ta ayakkabılarını dairesinin kapısının önünde bırakan Pınar Kahveci, ''Ayakkabılarımızı koronavirüsten dolayı içeriye almıyoruz ama bir yandan da korkuyoruz da 'çalınır' diye, hırsızlara karşı bir önlemimiz yok, koronavirüsden korunabilmek için kapıda bırakmayı tercih ediyoruz. Ayakkabıları içeri alsak ayrı bir sorun almasak ayrı bir sorun. Çocuklarımı korumak için ayakkabıları içeriye almıyorum '' şeklinde konuştu.

"SAĞLIK AÇISINDAN İÇERİ ALMIYORUZ"

Gamze Özçelikel ise ''Önceliğimiz sağlık olduğu için hırsızlığa karşı bir önlem almıyorum, şu durumda alıp götürsünler ama apartmanımızda güvenlik kamerası var, benim için sağlığım ayakkabılardan daha önemli. İçeriye koronavirüsten dolayı sokmuyoruz, eğer pahalı bir ayakkabıysa balkonumuza koyuyoruz bir iki gün orada bekletiyoruz '' dedi.

Evinden sadece ev ihtiyaçları karşılamak için oğlu ve gelini çıkan Yaşar Alkul ise '' Oğlumla gelinim alışverişe gittiler, televizyondan duyduğumuz kadarıyla en az 5 saat ayakkabılar dışarıda kalıp hava almalıymış onun için kapıda bıraktık. Havalandıktan sonra poşetlere koyup yeniden ayakkabılığımıza koyuyoruz '' diye konuştu.