F-16'lar Darmık Dağı'ndaki teröristleri bombaladı

F-16'lar Darmık Dağı'ndaki teröristleri bombaladı

Suriye'nin Afrin bölgesinde Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından başlatılan Zeytin Dalı Harekatı kapsamında topçu birlikleri belirlenen terörist noktalarına atış yaparken Türk savaş uçakları ise Darmık Dağı'nı bombaladı.

Sınıra askeri sevkiyat devam ediyor


TSK birliklerinin Afrin’deki ilerleyişi, hava şartlarının düzelmesiyle hız kazandı. Sabahın erken saatlerinde sınırda konuşlu topçu birlikleri, Afrin’de belirlenen terörist noktalara top atışı yaptı. Türk savaş uçakları ise Darmık Dağı’ndaki terörist noktaları bombaladı. Savaş uçaklarının bombaladığı noktalardan yükselen dumanlar, Kilis sınır hattında görüldü. 


Çıkış noktaları ortadan kaldırıldı


Hürriyet gazetesinde yer alan nabere göre Afrin’e yönelik başlatılan harekâtta, kentin Doğu (Azez) ve Kuzey (Türkiye) olmak üzere iki noktadan kuşatması tamamlandı. Bu iki bölgeden Afrin’deki teröristlerin tüm çıkış noktaları ve destek hattı ortadan kaldırıldı. Teröristlerin köy ve kasabalara çekilerek sivilleri kalkan olarak kullandığı kaydedildi. 


Afrin şehit yakınlarına ve gazilere madalya


İkinci bir hat oluşturuldu


Afrin’e geçen TSK birlikleri, burada güvenli kontrol noktaları oluşturdu. TSK tarafından oluşturulan 8 farklı güvenlik noktasına, teröristlerin olumsuz hava şartları, yoğun sis ve karanlıktan yararlanarak ‘sızma’ girişiminde bulunduğu öğrenildi. Teröristlerin birliklere sızma girişimine karşı ikinci hat oluşturuldu. Özel seçilen ve sınır hattından Afrin’e geçen 3 jandarma komando timi, teröristlerin hem birliklere hem de Türkiye topraklarına sızmasına karşı görev yapıyor. 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS