FETÖ’nün 2 numaralı isminin oğlu Enes Özcan yakalanıp tutuklandı

FETÖ’nün 2 numaralı isminin oğlu Enes Özcan yakalanıp tutuklandı

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Fetullah Gülen'in ölümünden sonra yerine geçeceği belirtilen Mustafa Özcan'ın oğlu Enes Özcan'ı yakaladı. Oğul Özcan çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı. Özcan'ın babasının numarasını telefonuna, "Baş Yüceler Şurası Başkanı" olarak kaydettiği öğrenildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü (TEM) ekipleri, geçtiğimiz günlerde terör örgütü FETÖ’nün kent genelindeki hücre evlerine yönelik operasyon gerçekleştirdi. İstihbaratları değerlendiren TEM ekipleri, hücre evlerine yaptığı baskınlarda 7 kişiyi göz altına aldı. Gözaltına alınanlardan biri de Fetullah Gülen’in ölümünden sonra örgütün 1 numarası olması beklenen Mustafa Özcan’ın oğlu Enes Özcan'dı. Özcan çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Özcan'ın telefonuna babasının numarasını, "Baş Yüceler Şurası Başkanı" olarak kaydettiği öğrenildi.


Yapılan incelemelerde gözaltına alınanların terör örgütünün haberleşme programı Bylock kullanıcısı oldukları tespit edildi. Operasyonda alınan isimlerden, FETÖ’nün ele başısına yakın isimlerden Mustafa Özcan’ın oğlu Enes Özcan’ın da olduğu öğrenildi.


Babasını telefona 'Baş Yüceler Şurası Başkanı' diye kaydetmiş


Bir dönem FETÖ okullarında fizik öğretmeni olarak görev yapan Enes Özcan’ın telefonunda yapılan siber incelemede ise telefonuna babasını “Baş Yüceler Şurası Başkanı” olarak kaydettiği bilgisine ulaşıldı.


Yapılan incelemeler ve sorgularının ardından 7 kişi adliyeye sevk edildi. Sevk sonrası, aralarında Enes Özcan ve Kolombiya İmamı kardeşi olduğu öğrenilen 5 kişi çıkarıldığı mahkemece tutuklanırken, 2 kişi ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.


Amerika’da FETÖ lideri Fetullah Gülen’in yanında olduğu ileri sürülen Mustafa Özcan, Gülen’den sonra örgütün başına geçecek isim olarak görülüyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS