'FETÖ'nün bestecisi' Antalya'da tutuklandı

'FETÖ'nün bestecisi' Antalya'da tutuklandı

Fetullah Gülen'in şiirlerini besteleyerek "Bir Işık Sun" adlı albüm çıkartan müzik öğretmeni Mehmet Çelikdemir, Antalya'daki FETÖ soruşturmasında tutuklandı.

Fetullah Gülen'in şiirlerini besteleyerek "Bir Işık Sun" adlı albüm çıkaran Mehmet Çelikdemir, Antalya'daki FETÖ/PDY soruşturması kapsamında, örgütün üst düzey yöneticisi olduğu iddiasıyla tutuklandı.


TSK'daki Bylock soruşturmasında 26 rütbeli asker daha tutuklandı


Cemaate ait eğitim kurumlarında müdürlük yapan Çelikdemir'in bir evde saklandığını belirleyen Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, bu adrese 16 Aralık 2016'da baskın düzenledi. 


II.Abdülhamid'in torunu: FETÖ’ye karşı başkanlık okulları açılacak


Baskında gözaltına alınan Çelikdemir, emniyetteki sorgusu ve işlemlerinin ardından dün adliyeye sevk edildi.


Savcılık sorgusunun ardından gece sulh ceza hakimliğine çıkarılan Mehmet Çelikdemir, "terör örgütü üyesi olmak", "örgüt propagandası yapmak" ve "devlet büyüklerine hakaret etmek" suçlarından tutuklandı.


Örgütün gizli haberleşme programı "ByLock" kullandığı da tespit edilen Çelikdemir'in, FETÖ operasyonları kapsamında kapatılan Toros Eğitim Kurumları'nda müzik öğretmeni olarak görev yaptığı ve Fetullah Gülen’in şiirlerini bestelediği de belirtildi.


Fetullah Gülen’in şiirlerinden oluşan "Bir Işık Sun" adlı albüm çıkartan Çelikdemir'in, Fetullah Gülen'e ait 10-15 şiiri bestelediği ifade edildi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS