FETÖ'nün ilk akademik yapılanma davası kabul edildi

FETÖ'nün ilk akademik yapılanma davası kabul edildi

"FETÖ'nün akademik yapılanması"na ilişkin İstanbul Üniversitesi'nde aralarında profesörlerin de bulunduğu 14'ü tutuklu 45 akademisyen hakkında hazırlanan ilk iddianame mahkeme tarafından kabul edildi.

"FETÖ'nün akademik yapılanması"na ilişkin İstanbul Üniversitesi'nde aralarında profesörlerin de bulunduğu 45 akademisyen hakkında hazırlanan ilk iddianame mahkeme tarafından kabul edildi.


Adana'da savcılık, 62 polis için yanlış mahkemede dava açmış


İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu savcılarından Mehmet Şenay Baygın tarafından FETÖ'nün akademik yapılanmasına ilişkin yürütülen soruşturmada, örgütün İstanbul Üniversitesi'ndeki yapılanmasına yönelik tamamlanan ilk iddianame İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.


Ankara'da 'RedHack' operasyonu


Bylock, Bank Asya ve 1 dolarlar delil oldu


Aralarında profesör ve doçentlerin de bulunduğu 14'ü tutuklu 45 şüpheli hakkında hazırlanan 191 sayfalık iddianamede, şüphelilerin bazılarının kriptolu haberleşme programı olan ve örgüt mensuplarınca kullanıldığı tespit edilen, "ByLock" kullanıcısı olduğu, örgüt elebaşısı Gülen'in talimatı üzerine Bank Asya hesaplarına para yatırdıkları, şüphelilerin bazılarının evlerinde yapılan aramalarda, örgütün simge parası olarak gösterilen "1 dolar" bulunduğu kaydedildi.


22,5 yıla kadar hapis cezası isteniyor


Şüpheliler hakkında, "Silahlı terör örgütü kurmak veya yönetmek" ile "Silahlı terör örgütüne üye olmak" suçlarından 7,5 yıldan 22,5 yıla kadar değişen oranlarda hapiz cezası talep ediliyor.


İddianame kabul edildi


İddianameyi kabul eden İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi, tutuklu sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar vererek duruşmaların 13, 14, 15 ve 16 Şubat tarihlerinde Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'nda görülmesine hükmetti.
 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS