Fotoğraftaki 'Hayır'cı kardeşlik fotoğrafını anlattı

Fotoğraftaki 'Hayır'cı kardeşlik fotoğrafını anlattı

Bakırköy Özgürlük Meydanı'nda çekilen bir fotoğraf sosyal medyada büyük ilgi gördü. Fotoğraftaki kişilerden birinin üzerinde 'Kararımız Evet" diğerinin üzerinde "Geleceğimiz için Hayır" yazılı parti yeleği vardı. 'Hayır'cı o fotoğrafın hikayesini anlattı.

İstanbul Bakırköy Özgürlük Meydanı'nda, birbirine sarılmış 'Evet'çi ve 'Hayır'cının fotoğrafı sosyal medyada büyük ilgi görmüştü. Al Jazeera Turk'ten Güray Ervin'in fotoğrafladığı bu görüntüdeki 'Hayır'cı konuştu. Habertürk o karenin kahramanlarını aradı. AK Parti çadırında fotoğraftaki Evetçi görevli'nin yoldan geçen bir gönüllü bir vatandaş olabileceği öğrenildi.  

Fotoğrafın Hayırcısı Çiçekçi Esat Alak o fotoğrafın hikayesini anlattı: "Bir gün önce evetçilerle hayırcılar tartıştı. Ortam gergindi. Tanımadığım bir gençle bildiri dağıtıyorduk. İçimden geldi, "Biz kardeşiz" dedim ve sarıldım. İtiraz etmedi. Yan yana yürüttük kampanyayı."

"Halklar arasında bir sorun yok. İnsanları ayrıştıran siyasetin dili" diyen Alak ekliyor. "Öyle bir ortam oluyor ki insanlar komşusuna selam vermiyor. Bu ortamı yumuşatmalıyız."

Fotoğrafı çeken Ervin fotoğrafın gördüğü ilgiye şaşırdığını belirterek, "Rekabetin bu kadar sert geçtiği bir ortamda öyle bir kare mutluluk ve umut verdi" yorumunu yaptı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS