Gaz sobası bir aileyi yok etti

Video: Gaz sobası bir aileyi yok etti
<a class="in-news-link" href="/istanbul" target="_blank" title="İstanbul haberleri">İstanbul</a> Gaziaosmanpaşa'da, karbonmonoksit gazından zehirlenen bir anne ile 3 çocuğu hayatını kaybetti.

İstanbul Gaziaosmanpaşa'da, karbonmonoksit gazından zehirlenen bir anne ile 3 çocuğu hayatını kaybetti.

Olay, gece saatlerinde Gaziaosmanpaşa'ya bağlı Hürriyet mahallesinde meydana geldi.

İddiaya göre, bir lokantada çalışan Salih Üzüm, akşam saatlerinde bir dernek lokaline gitti. Bir süre sonra eşini arayan Üzüm, telefona cevap alamayınca eve gitti.

Eve giren baba Salih Üzüm, 35 yaşındaki eşi Hediye ile çocukları 9 yaşındaki Baran, 6 yaşındaki Rojhad ve 4 yaşındaki Zeynep'i hareketsiz halde buldu.

Eve ulaşan ekipler, anne ve 3 çocuğunun sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlenerek öldüğünü tespit etti.

Olayı anlatan Çapan Albayrak, üst kattan sesler duyarak daireye girdiğini belirterek, "İçeri girdiğimde iki çocuk halının üzerinde biri de küvette baygın yatıyordu. Diğer komşulardan yardım istedim kimse yardımına gelmedi. Gaz kokusu sebebiyle içeride fazla duramadım" dedi.

Bu arada evde inceleme yapan İGDAŞ ekipleri, evde karbonmonoksit gazı ile doğalgaz sızıntısı tespit edildiğini belirtti.

Sabah da inceleme yapıldı

Sabah saatlerinde de İstanbul İtfaiyesi Baca Denetim ekibi ile İGDAŞ ekipleri bölgeye gelerek özel bir kamerayla evin bacalarında daha kapsamlı inceleme yaptı. Yaklaşık 2 saat süren çalışmaların ardından ekipler bölgeden ayrıldı. Yapılan detaylı incelemelere göre de, anne ile çocukları şofbenden sızan karbonmonoksit gazından zehirlenerek öldü.

"Banyoda bulduk"

Apartman sakini Cemal Demirbilek, "En üst katta oturuyorum. Bir ses geldi, balkona çıktım. Sonra da aşağı indim. Anne ile çocukları banyoda bulduk. Kadını taksiye koyduk, çocukları da ambulanslarla hastaneye kaldırdık. Şofbenden sızan gazdan öldüklerini tahmin ediyorum" diye konuştu.

 

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS