Gazeteci Ahmet Aziz Nesin tahliye edildi

Gazeteci Ahmet Aziz Nesin tahliye edildi

Gazeteci Ahmet Aziz Nesin tahliye edildi

Özgür Gündem Gazetesi ile dayanışmak için başlatılan "Nöbetçi Genel Yayın Yönetmenliği" kampanyasına katıldıktan haklarında açılan soruşturma kapsamında tutuklanan Gazeteci-Yazar Ahmet Aziz Nesin tahliye edildi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Ahmet Aziz Nesin hakkındaki dava, aralarında sanık ve fiil bakımından bağlantı bulunması nedeni ile Şebnem Korur Fincancı ve Erol Önderoğlu hakkında İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülecek olan dava ile birleştirildi. Mahkeme birleştirme kararının ardından, suçun vasıf ve mahiyeti, kanunda öngörülen cezaların alt sınırı, tüm delillerin toplanmış olması, tutuklulukta geçirdiği süre, kaçma şüphesinin bulunmaması ve birleştirilen dosyanın sanıkları olan Fincancı ve Önderoğlu'nun tahliye edilmiş olmasını dikkate alarak Nesin'in de tahliyesine karar verdi. Ahmet Aziz Nesin Silivri Cezaevi'nde 11 gündür tutuklu bulunuyordu. Sanıklar 8 Kasım'da hakim karşısına çıkacak. 

FİNCANCI VE ÖNDEROĞLU DA DÜN TAHLİYE EDİLMİŞTİ

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi dün 10 gün önce tutuklanan Şebnem Korur Fincancı ve Erol Önderoğlu'nun tahliyesine karar vermişti.

Fincancı, Önderoğlu ve Ahmet Aziz Nesin'in "Suç işlemeye alenen tahrik etme", "Suçu ve suçluyu övmek" ve "Örgüt propagandası yapmak" suçlarından 2 yıldan 14,5 yıla kadar ayrı ayrı hapis istemiyle hakkında dava açılmıştı.