Gazeteci Selahattin Duman'a dava

Gazeteci Selahattin Duman'a dava

Hürriyet gazetesi yazarı Selahattin Duman hakkında, köşesinde yazdığı bir yazı nedeniyle "Halkın bir kesimini sosyal, sınıf, din, mezhep, cinsiyet, bölge farklılığına dayanarak alenen aşağılama" iddiasıyla 1 yıl 6 aya kadar hapis cezasına çarptırılması istemiyle dava açıldı.

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, Tüm Emniyet Teşkilatı Emeklileri ve Üyeleri ile Halk Birlikteliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (POLEM) tarafından Hürriyet gazetesinin 27 Eylül 2015 tarihli nüshasında "Bir çocuğum daha olsaydı" başlıklı yazısı nedeniyle

Şube Müdürlüğüne eser sahibinin ya da gazetenin sorumlu müdürünün ifadesinin alınması yönünde yazı yazıldığı aktarılan iddianamede, şüpheli Duman'ın avukatı tarafından verilen dilekçe ile dosyaya savunma sunmak için süre talebinde bulunulduğu ancak belirtilen süre içinde savunma vermediği bildirildi.


İddianamede, şüpheli Selahattin Duman hakkında "Halkın bir kesimini sosyal, sınıf, din, mezhep, cinsiyet, bölge farklılığına dayanarak alenen aşağılama" suçundan 9 aydan 1 yıl 6 aya kadar hapis cezasına çarptırılması istendi.


İddianamesi mahkemece kabul edilen davanın duruşması önümüzdeki günlerde Bakırköy 2. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülecek.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS