Gazi Anaokulu'ndaki seminere soruşturma

Gazi Anaokulu'ndaki seminere soruşturma

Mersin'de Yenişehir ilçesinde devlete ait bir anaokulunda öğrencilere verilen seminer soruşturma konusu oldu. İlçe milli eğitim ve müftülüğün birlikte düzenlendiği etkinlikle ilgili Mersin Milli Eğitim Müdürlüğü soruşturma başlattı.

Seminer, 20 gün önce, ilçe milli eğitim müdürlüğü ve ilçe müftülüğü arasında imzalanan "Değerler Eğitimi" protokolü kapsamında Gazi Anaokulu'nda düzenlendi. İddiaya göre, müftülük görevlileri tarafından yapılan etkinliğin ardından anaokulu öğrencilerinden biri annesine "ölmek" istediğini söyledi. Bunun üzerine 6 yaşındaki çocuğun annesi, okul yöneticileriyle ve Eğitim-İş Başkanı Hakan Boyar ile görüşüp şikayetini dile getirdi.


Gazi Anaokulu Müdür Yardımcısı Hatice Kartal, seminerde öğrencilere merhamet, insan sevgisi, hayvan sevgisi ve paylaşmanın güzellikleri gibi konuların anlatıldığını savundu. Ancak velinin tepkisinin basına yansıması üzerine Mersin Milli Eğitim Müdürlüğü konuyla ilgili soruşturma başlattı.


''Anne ölmek istiyorum. Cennete gidecekmişim''


İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca, konferansın bilgileri dışında düzenlendiğini, valilik gerekli görürse soruşturmanın genişletileceğini söyledi. Eğitim-İş Başkanı Hakan Boyar, ölüm ve ölümden sonraki yaşamın anaokulu yaşındaki çocuklarda telafisi zor durumlara neden olabileceğini belirtti.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS