hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Gaziantep Başsavcılığı: Olay yerinde bir adet parçalanmış canlı bomba yeleği bulundu

  Gaziantep Başsavcılığı: Olay yerinde bir adet parçalanmış canlı bomba yeleği bulundu
  expand

  Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı, 50 kişinin yaşamını yitirdiği, 94 kişinin de yaralandığı canlı bomba saldırısıyla ilgili olay yerinde parçalanmış 'canlı bomba' yeleği elde edildiğini açıkladı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Yazılı açıklamada Başsavcı Musa Çatal tarafından, soruşturmayla ilgili 2 Başsavcı Vekili ile 4 Cumhuriyet Savcısı'nın görevlendirildiği belirtildi. Olayın ve saldırının faili ile ilgili çeşitli bulguların elde edildiğinin ifade edildiği açıklamada şöyle denildi:

  "20 Ağustos 2016 cumartesi günü akşam saat 22.50'de Gaziantep Şahinbey İlçemiz Beybahçe Mahallesi'nde yapılan bir düğüne canlı bombayla düzenlenen terör saldırısında bugün itibariyle 50 vatandaşımızın hayatını kaybettiği, 94 vatandaşımızın da yaralandığı anlaşılmıştır. Olaydan sonra Cumhuriyet Başsavcılığımızca iki Cumhuriyet Başsavcı vekili, dört Cumhuriyet Savcısı görevlendirilmiş olup, olay yeriyle ile ilgili polisle birlikte inceleme başlatılmış, olay yerinde bir adet parçalanmış canlı bomba yeleği elde edilmiştir. Ölenlerin otopsi işlemleri sonuçlandırılarak kimliği tespit edilenler ailelerine teslim edilmeye başlanmıştır. Olayın fail veya failleri hakkında Cumhuriyet Başsavcılığımızca yoğun bir çalışma yapıldığı bir takım bilgi ve bulgulara ulaşıldığı, fail veya failler hakkında bir kanaat oluştuğu, ancak soruşturmanın selameti açısından bu husustaki bilgilerin netleşmesi halinde kamuoyuyla paylaşılacaktır. Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığımızca yürütülen soruşturmalar büyük bir titizlikle devam etmekte olup, soruşturmanın sonucu ve safahatı hakkında ayrıca ilgi verilecektir."

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow