None

Gaziantep'te kar yolları kapattı; mahsur kalan 2800 kişi kurtarıldı

A A

19.01.2022 - 10:20 Son Güncelleme:

Gaziantep'te, dün başlayan ve gece boyu devam eden kar yağışı nedeniyle yollar trafiğe kapandı. CNN TÜRK canlı yayınında açıklamalarda bulunan Gaziantep Valisi Davut Gül yaptığı açıklamada bölgede 2900'e yakın vatandaşın ve 1900'e yakın aracın kurtarıldığını duyurdu. Öte yandan Vali Gül kentte okulların 2 gün boyunca tatil edildiğini açıkladı.

Kentte, dün öğle saatlerinde başlayan ve gece boyu devam eden kar yağışı, hayatı olumsuz etkiledi. Yağış nedeniyle yollar kapanınca toplu taşıma araçları seferlerini durdurdu. Kendi araçlarıyla evlerine ulaşmak isteyenler büyük güçlük yaşadı. Birçok kişi de yürüyerek evlerine ulaştı.

Gaziantep'in, Adana, Şanlıurfa, Adıyaman, Kahramanmaraş ve Kilis ile bağlantısını sağlayan yollarda yağış nedeniyle birçok araç kaydı. Gaziantep- Adana otoyolunun 50'nci kilometresinde kayan TIR'ların yolu kapatması sonucu ulaşım durdu, yüzlerce araçta çok sayıda kişi mahsur kaldı. Mahsur kalan kişiler, ekiplerin çalışması sonucu saatler sonra kurtarıldı.

VALİ GÜL'DEN AÇIKLAMA

CNN TÜRK canlı yayınında açıklamalarda bulunan Gaziantep Valisi Davut Gül yaptığı açıklamada; "Çok kısa sürede yoğun bir kar yağışı meydana geldi. Gaziantep'te ağır ticari araç yoğunluğu çok fazla. Yolda bu araçlar kaza yapınca ve de mahsur kalınca trafik sıkıştı. Gece boyunca gıda dağıtımında bulunduk. Bu ana kadar 2900'e yakın kişiyi kurtardık. 1900'e yakın araç kurtardık. 2 gün boyunca okulları tatil ettik." dedi.