Gaziantep'te şiddetli patlama sesi

Gaziantep'te şiddetli patlama sesi

Gaziantep'te şiddetli bir patlama sesi duyuldu. Karataş mahallesinde saat 23.30 sıralarında meydana gelen olayla ilgili ilk açıklama Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'den geldi. Şahin, twitter'dan "Doğrulanan bir bilgi yok" açıklamasını yaptı. Gaziantep Valiliği ise gece geç saatlerde yaptığı açıklamada patlama sesinin harekata katılmış olan uçaklardan kaynaklanmış olabileceğini belirtti.

Sosyal meydada Gaziantep'ten gelen son dakika haberlerine göre Karataş ilçesi civarında şiddetli bir patlama sesi duyuldu. Patlama sonrası çok sayıda ambulans sesinin de duyulduğu, kent genelinde hissedilen şiddetli patlama sonrası bazı kullanıcılar çatışma sesleri de duyduklarını iddia etti.


Özel harekat önlem aldı


Gaziantep merkez Karataş ile Alleben Göleti civarındapatlama sesi duyuldu. Patlama sesiyle ilgili ekipler inceleme yapıyor. Alınan bilgiye göre, merkez Karataş ile Alleben Göleti civarında patlama sesi duyuldu.Polis ve itfaiye ekipleri, patlama sesinin nereden kaynaklandığınailişkin inceleme yapıyor. Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, yaptığı açıklamada, "Şu an sosyal medyada dolaşan iddialarla ilgili teyit edilmiş herhangi bir bilgi yok. Ekiplerimiz kent genelinde araştırmalarını sürdürüyor" dedi. Bu arada, İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı çok sayıda ekibin kentin farklı noktalarında arama tarama faaliyeti yaptığı, Özel Harekat Şube Müdürlüğü ekiplerinin de kentin işlek noktalarında önlem aldıkları görüldü.


Valilikten ilk açıklama


Gaziantep Valiliği, gece saatlerinde kentte duyulan ve tedirginliğe neden olan patlama sesiyle ilgili açıklama yaptı. Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında görev yapan uçakların ses hızını aşmasından kaynaklanmış olabileceği değerlendirilen açıklamada şöyle denildi:
"İl genelinde duyulan patlama sesinden dolayı jandarma, emniyet, AFAD, itfaiyeye yapılan ihbarlar değerlendirilmiş, saat 00.25 itibariyle hastanelerimize ve diğer kurumlarımıza bildirilen ya da görevlilerimizce tespit edilen herhangi bir yaralanma, vefat ve maddi hasar bulunmamaktadır. Bu sesin Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında görev yapan uçaklarımızın ses hızını aşmasından kaynaklanmış olabileceği değerlendirilmiş olup, gelişmelerden ayrıca bilgi verilecektir." 
 


Ayrıntılar geliyor...

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS