Geleceğe Nefes Ol fidan kampanyasına katılım nasıl yapılır?

Geleceğe Nefes Ol fidan kampanyasına katılım nasıl yapılır?

Tarım ve Orman Bakanlığı ile Orman Genel Müdürlüğü’nün ortaklaşa devam ettirdiği Geleceğe Nefes Ol kampanyası kapsamında hedeflenen miktara ulaşıldı. 11 milyon ağaç için 11 milyon fidan dikiminin hedeflendiği kampanya için Türkiye genelinde 11 milyon 978 bin fidana ulaşıldı. Peki, Geleceğe Nefes Ol fidan kampanyası ücretli mi, fidan dikimleri ne zaman ve nerede olacak?

Geleceğe Nefes Ol kampanyasına katılmak isteyen kişiler iki farklı şekilde kampanyaya katılabilirler. Dileyen kullanıcılar bağış yaparak dileyen kullanıcılar ise fidan sahiplenerek sürece destek verebilirler. 81 ilde 2023 noktada gerçekleştirilecek olan dikimlerde binlerce ağaç için ilk fidanlar dikilecek ve cansuyu verilecek.


GELECEĞE NEFES OL FİDAN BAĞIŞI NE KADAR?


İsteyen kişiler fidan başı 10 TL’lik bağışta bulunarak istenilen bölgeye bağış yapabilirler.


KAMPANYAYA DESTEK VERMEK İÇİN TIKLAYINIZ...


FİDAN SAHİPLENME NASIL OLUYOR?


Fidan sahiplenme sisteminde ise kişiler istedikleri ili seçerek kendilerine verilen bölgeye giderek bağışlanan fidanlar içerisinden bir fidan dikebiliyorlar. Bunun sonucunda kişilere katılım belgesi de veriliyor.


Fidan sahiplenmeye katılan kişilere gelen örnek mesaj ise şöyle; 1 adet fidan ile geleceğe nefes oldunuz! Ağaçlandırma bölgeniz:


İSTANBUL / Pendik / Ballıca / Orman Arazisine Ait Ağaçlandırma Alanı


11 Kasım 2019’da saat 11.11’de sizi, aileniz, arkadaşlarınız ve komşularınız ile birlikte bereketli topraklarımıza fidan dikmeye bekliyoruz. Çocuklarımıza, torunlarımıza bırakacağımız en değerli miras 11 Kasım 2019 tarihinde birlikte dikeceğimiz fidanlarımız olacak.İLK 5 İL NEREDE?


Hedeflenen miktarı aşan ilk 5 il ise Manisa, Isparta, Bingöl, Tunceli ve Yozgat. Fidan dikme işlemline yardım etmek isteyen kişiler kendilerine verilen bölgeye giderek 11 Kasım 2019 Pazartesi günü saat 11.11’de fidan dikme işlemlerini gerçekleştirebilirler.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS