Genç yazar Rana Demiriz'e bir onur daha

Genç yazar Rana Demiriz'e bir onur daha

Genç yazar Rana Demiriz'e bir onur daha

Muğla'nın Marmaris ilçesinde, yazdığı romanlarla Türkiye'nin en genç yazar unvanını alan Rana Demiriz'e bir destekte Amerika Birleşik Devletleri'nden geldi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Marmaris'te yaşayan Rana Demiriz 14 yaşında yazdığı ilk romanıyla 2010 yılında Türkiye'nin en genç roman yazarı olmuş, 2012 yılında 17 yaşından önce 4 roman çıkararak bir ilke imza atmıştı.

Türkiye'de kısa sürede ünlenen Rana Demiriz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından da ödüllendirilmişti.

Bu yıl 5'incsi düzenlenen Yale Üniversitesi Yazarlar Konferansı'na "Gölgedeki Işıklar" adlı romanını gönderen Demiriz, birçok eser arasından ABD'ye gönderilen tek Türk yazar oldu. "Saatler" isimli romanıyla Pulitzer ödülü sahibi Michael Cunningham, Rana'yı "Türk yazar kız kardeşim" olarak tanıttı.

Roman kitaplarıyla ülkemizde çok sevilen Yazar Julia Quinn, Rana ile öz çekim yaparak fotoğrafı sosyal medyada paylaştı. Koç Üniversitesi Tarih, Sanat Tarihi ve Arkeoloji Bölümü son sınıf öğrencisi Rana Demiriz, "Yale Üniversitesi ve dünyaca ünlü yazarlardan tarafından destek görmek beni heyecanlandırdı. Benim için harika bir deneyim oldu.

Dünyaca ünlü yazarların kitaplarımı okumaları ve film olarak görme istekleri mükemmel bir duygu. Bu onur ve mutlulukla çalışmalarıma ara vermeden devam ediyorum" dedi.