Gençlerin İBB'den pota talebi sosyal medyada çözüldü

Gençlerin İBB'den pota talebi sosyal medyada çözüldü

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Beşiktaş Yahya Kemal Beyatlı Parkı’nda basketbol oynayan gençlerin aydınlatma ve pota taleplerini “Yerinde Çözüm Ekibi” ile kısa sürede gerçekleştirerek, gençleri maça davet etti.

İstanbul Beşiktaş'taki Yahya Kemal Parkı basketbol sahasında maç yapan bir grup genç, iki gün önce İstanbul Büyükşehir Belediyesi Beyaz Masa'nın Twitter'daki hesabına, "Bu kadar genç sahaya pota ve ışık bekliyoruz, bilginize" tweet'i attı.

Bu tweet'in ardından İBB Beyaz Masa'dan, "Merhaba gençler, sizi mi kıracağız:) Konuyu ekiplerimizle görüşüp sizin için süreci takip edeceğiz. Yüzünüzden gülümseme, kalbinizden sevgi eksik olmasın. Spor ve sağlıkla kalın" cevabı geldi.

'Potalar onarıldı, sizi bekliyoruz'

Kısa süre sonra ise İBB Beyaz Masa “Yerinde Çözüm Ekipleri” koordinasyonuyla sahaya gelen park ve bahçeler müdürlüğü ile Enerji aş ekipleri aydınlatma sorununu çözüp, potaların tamiratını yaptı. İBB ekibi, gençlere bu gelişmenin haberini, saha hazır fotoğraflarıyla birlikte, "Potalar onarıldı, aydınlatma güçlendirildi. Müsabakaya hazırız, sizi bekliyoruz" tweetiyle verdi.

'Efsane bir müsabaka oldu'

Beşiktaşlı gençler ile İBB ekibi, Yahya Kemal Parkı basketbol sahasında dostluk maçına çıktı. Maçın ardından İBB Beyaz Masa attığı tivitte, "Herkese teşekkür ederiz arkadaşlar. Efsane bir müsabaka oldu. Siz de fena değilsiniz. Sadece masada değil, sahada da iyiyiz" dedi.

Sosyal medya ’da bu mesajlaşma yoğun ilgi gördü. İBB Beyaz Masa “Yerinde Çözüm Ekipleri’nin” her gün buna benzer çalışmalarına şahit olan paylaşımcılar kendi deneyimlerini de paylaşarak İBB Beyaz Masa “Yerinde Çözüm Ekipleri’ni” alkışladılar.

'Sosyal medya fenomenleri de katıldı’

Bu güzel olayın sosyal medya’ da duyulması üzerine bir grup sosyal medya fenomeni de maçın yapıldığı sahaya giderek, gençler ile sahaya çıktı. Kazanan dostluk oldu.

 

 

 

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS