Genelkurmay Başkanı'nın okulu imam hatip lisesine dönüştürülüyor

Genelkurmay Başkanı'nın okulu imam hatip lisesine dönüştürülüyor

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel’in de mezunları arasında bulunduğu Ankara’nın tarihi okullarından Yıldırım Beyazıt Lisesi, imam hatip lisesine dönüştürülüyor. Gerekçe olarak "talep bulunduğu" ileri sürülen dönüşüm kararına tepki yağıyor.

Hürriyet Gazetesi'nin haberine göre,


"Av için piyasada"


CHP’li vekil Nihat Yeşil, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’yı eleştirerek, “Sayın Avcı, soyadı gibi birer birer av için piyasaya çıkmış. Milli Eğitim Bakanı değil ‘Milli Eğitim Avcısı’. Bu görevi de yerine getiriyor” tepkisini gösterdi.


Okulun misyonu bina içindeki tabelada “Atatürk ilke ve İnkılaplarına bağlı, sorgulayan ve sorumluluk üstlenen gençler yetiştirmek” olarak yer alıyor. Binanın giriş kapısına Yıldırım Beyazıt İmam Hatip Lisesi tabelası ve broşürü asıldı. Broşürde ise okulun yeni misyonu, “Bilgili, kendi değerlerimizle birlikte insanlığın ortak kazanımları olan evrensel değerleri özümsemiş, yaratılanı ‘Yaradan’dan ötürü sevebilen, tabiatı tahrip değil imar eden, özgürlüğe, ahlaka ve kültürel mirasa saygı duyan kişilikli fertler yetiştirmek için varız” diye yer alıyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS