Genelkurmay Cizre'de öldürülen PKK'lı sayısını açıkladı

 Genelkurmay Cizre'de öldürülen PKK'lı sayısını açıkladı

Genelkurmay, Şırnak'ın Cizre İlçesi'nde yürütülen operasyonlarda 4 PKK'lı teröristin öldürüldüğünü açıkladı. Genelkurmay'ın açıklamasında Cizre'deki operasyonda toplam etkisiz hale getirilen terörist sayısı 284 olarak bildirildi.

Genelkurmay Başkanlığı Cizre'de yürütülen operasyonlarla ilgili açıklama yaptı. Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesindeki "Önemli Yurtiçi Olaylar" bölümünde yer alan 13 Ocak gününe ait bilgiler şöyle:

* Şırnak / Cizre'de devam eden operasyonda; dört bölücü terör örgütü mensubu terörist etkisiz hale getirilmiş (Operasyonda, toplam etkisiz hale getirilen terörist sayısı 284'tür.), iki adet el yapımı patlayıcı imha edilmiş, dört adet barikat kaldırılmış, üç adet hendek kapatılmış, bir adet Kaleşnikof piyade tüfeği, iki adet av tüfeği ile 121 adet fişeği ele geçirilmiştir.

* Şırnak / Silopi'de devam eden operasyonda; beş adet Kaleşnikof piyade tüfeği, silahlara ait 14 şarjör ve 420 adet fişek, beş adet el bombası, dört adet bombaatar mühimmatı, bir adet av tüfeği, dört adet el yapımı patlayıcı maksadıyla hazırlanmış tüp ve el yapımı patlayıcı yapımında kullanılan muhtelif malzeme, bir adet telsiz, iki adet jeneratör ele geçirilmiş, bir adet el yapımı patlayıcı imha edilmiştir.

* Diyarbakır / Sur'da devam eden operasyonda; bir bölücü terör örgütü mensubu terörist etkisiz hale getirilmiş (Operasyonda, toplam etkisiz hale getirilen terörist sayısı 95'dir.), dokuz adet barikat kaldırılmış, bir adet el yapımı patlayıcı imha edilmiştir.

* Ağrı / Doğubayazıt'ta icra edilen operasyonda; bir bölücü terör örgütü mensubu terörist ile bölücü terör örgütüne yardım ve yataklık yaptığı tespit edilen üç iş birlikçi yakalanarak göz altına alınmış, iki adet makinalı tabanca, 5.660 adet muhtelif cinste fişek, üç adet 500 gramlık C4 patlayıcı kalıbı, dört adet 1000 gramlık TNT patlayıcı kalıbı, el yapımı patlayıcı yapımında kullanılan 1000 kilogram amonyum nitrat, 73 adet elektrikli fünye ve 27 adet tüp, çok sayıda örgütsel doküman ve yaşam malzemesi ele geçirilmiştir.

* Şanlıurfa / Suruç'ta, Türkiye'den Suriye'ye yasa dışı yollardan sınırı geçmeye çalışan bir bölücü terör örgütü mensubu terörist yakalanarak gözaltına alınmıştır.

* Hakkâri / Şemdinli'de, bölücü terör örgütü mensuplarınca karayoluna önceden döşendiği tespit edilen bir adet el yapımı patlayıcı imha edilmiştir.

* Hakkâri / Şemdinli'de yapılan yol kontrolünde, bölücü terör örgütüne katılacağı değerlendirilen beş iş birlikçi şahıs yakalanarak gözaltına alınmıştır.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS