Gezi eylemcisi Tevfik Caner Ertay'ı önleyici dinleme ile dövmüşler

Gezi eylemcisi Tevfik Caner Ertay'ı önleyici dinleme ile dövmüşler

Eskişehir'de, Gezi Parkı olayları sırasında, Tevfik Caner Ertay isimli bir üniversite öğrencisi önce feci şekilde dövülmüş, ardından bir polis aracının bagajında hastaneye götürülmüştü. O gün Ertay'ı döven polislerin, yerini de teknik takiple belirledikleri ortaya çıktı.

Eskişehir'de, Ali İsmail Korkmaz'ı ölüme götüren dayak olayının yaşandığı saatlerde, kentin bir başka noktasında Tevfik Caner Ertay isimli bir genç de polisler tarafından dövülmüş ve daha sonra da aracın bagajına atılarak hastaneye götürülmüştü.


İşte o olayı soruşturan polis müfettişleri raporlarını hazırladı. Radikal'den İsmail Saymaz'ın haberine göre, o rapordan bir skandal çıktı.


Demir sopayla dövülüp bagaja konmak kendi kusuruymuş!


Rapora göre, Tevfik Caner Ertay'ın cep telefonunun "önleyici dinleme" kapsamında takip edildiği, o gece eski otogar binasında saklandığının da bu yolla tespit edildiği anlaşıldı.


Raporda ayrıca "Ertay'ın darp edildiğinden amirlerin de bilgisinin bulunduğu" vurgulandı.


Şüpheli polislerin, Ertay'ın dövülmesini gördükleri halde bunu gizlediklerinin anlatıldığı raporda, bir emniyet müdür yardımcısı ve iki komiserin suçun aydınlatılması için gayret göstermedikleri belirtildi.


 


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS