Grup Yorum konseri için karar verildi

Grup Yorum konseri için karar verildi

Grup Yorum konseri için karar verildi

İstanbul 4. İdare Mahkemesi, İstanbul Valiliği'nin "toplumun tepkisine yol açıp infial yaratabileceği" gerekçesiyle Grup Yorum'un pazar günü yapmayı planladığı konsere izin vermemesine ilişkin kararının yürütmesini durdurdu.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Grup Yorum'un 30’uncu yılını kutlamak için 28 Haziran’da İstanbul'daki Bakırköy Halk Pazarı’nda vermek istediği büyük konsere, İstanbul Valiliği'nce “toplumun tepkisine yol açıp infial yaratabileceği" gerekçesiyle izin verilmemişti. Grup Yorum, kararın iptali ve yürürlüğünün durdurulması için Yenibosna’daki İstanbul İdare Mahkemesi’ne başvurdu.

İstanbul Valiliği, Grup Yorum konserini yasakladı

Alınan bilgiye göre, başvuruyu değerlendiren İstanbul 4. İdare Mahkemesi yürütmeyi durdurma kararı verdi. Böylece, Grup Yorum'un pazar günü Bakırköy Halk Pazarı'nda vereceği konser için yasal bir engel kalmadı.

Grup Yorum üyeleri, avukatları aracılığıyla bugün savcılığa dilekçe vererek, İstanbul Valisi Vasip Şahin ile Vali Yardımcısı Aziz Mercan hakkında "keyfi ve ayrımcı davranışları nedeniyle görevlerini kötüye kullandıkları" gerekçesiyle suç duyurusunda bulunmuştu.