Grup Yorum'un Ankara konserine yasak kararı da kaldırıldı

Grup Yorum'un Ankara konserine yasak kararı da kaldırıldı

Grup Yorum'un Ankara konserine yasak kararı da kaldırıldı

Grup Yorum'un Ankara'da Sıhhiye Meydanında 5 Temmuz'da düzenleyeceği konsere, Ankara Valiliği'nce koyulan yasak, İstanbul'da olduğu gibi mahkeme kararıyla kaldırıldı. Grup Yorum, Ankara'da da dinleyicileriyle buluşacak.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Ankara Valiliği, Grup Yorum'un 5 Temmuz'da Sıhhiye Meydanında yapılacak olan konserini "toplumun bazı kesimlerinin tepkisini çekebilir" gerekçesiyle yasaklamıştı. Grup Yorum'un avukatlarının yasağa itiraz etmek için Ankara 13 No'lu İdare Mahkemesine yaptığı başvuruyla ilgili İdare Mahkemesi kararını bugün verdi. Mahkeme, Valiliğin kararının yasaya aykırı olduğuna hükmetti ve yürütmeyi durdurma kararı verdi.

Grup Yorum’dan İstanbul'da 30. yıl konseri

Grup Yorum'un geçen hafta İstanbul'da olduğu gibi bu hafta sonu Ankara'da yapacağı 30. yıl kutlama konseri de mahkeme kararıyla yasallığa kavuşmuş oldu. Bu kararla birlikte konserin önündeki tüm engeller kalktı.

Joan Baez'den Grup Yorum'a destek

Grup Yorum 30. yıl konserleri bundan önce sırasıyla Adana, İzmir ve İstanbul'da gerçekleşmişti. 20 Haziran'da İzmir'de 500 bin civarında dinleyiciyle buluşan Grup Yorum, pazar günü de İstanbul'da Bakırköy Halk Pazarı'nda konser yapmıştı. Bu konserde, Grup Yorum'a destek amacıyla dünyaca ünlü sanatçı Joan Baez de sahne almıştı. İstanbul Jaz Konseri kapsamında 1 Temmuz'da Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi'nde sahne alacak olan Baez, Grup Yorum'un uğradığı yasağı protesto etmek ve grupla dayanışmak adına sahne alarak bir şarkı söylemişti.

Grup Yorum, İzmir'de yüz binlerle buluştu

Grup Yorum'un 30. yılını kutlama etkinlikleri kapsamında Ankara'da düzenleyeceği konser 5 Temmuz'da saat 18.00'da Sıhhiye Meydanında gerçekleşecek. Grup Yorum'un 30. yıl konserlerinin sonuncusu ise, 11 Temmuz'da Dersim'de Seyit Rıza Meydanında yapılacak.