Gülay Bursalı'nın erkek arkadaşı vahşeti anlattı

Gülay Bursalı'nın erkek arkadaşı vahşeti anlattı

İstanbul Başakşehir'de cinsel saldırıdan kurtulmak için 10'uncu kattan atlayan oyuncu ve üniversite öğrencisi Gülay Bursalı'nın erkek arkadaşı konuştu. Engin Ö., ifadesinde, ''Beni dövüp 'Önce kızla biz beraber olacağız' dediler. Cihan'ın odaya soktuğu Gülay, 'Yapmayın' diye bağırmaya başladı. Kapıyı açtım, cama çıkmış 'Bana dokunmayın' diye bağırıyordu. Sonra atladı" dedi.

Gülay Bursalı'nın cenazesi dün Hatay Dörtyol'da toprağa verildi. Gözü yaşlı baba Sinan Bursalı tüm rapor ve belgelerin kendisine ulaştırıldığını, takipçi olacağını söyledi. Habertürk'ün haberine göre, soruşturma sürerken, genç kızın gözaltına alınan erkek arkadaşı Engin Ö.'nün ifadesi de vahşeti ortaya koydu. Gülay'la 1 yıl önce tanıştıklarını söyleyen Engin Ö., şöyle devam etti: "Cihan'dan evi kiraladım. Cihan 'Eşyamı alacağım' deyip arkadaşıyla eve girdi. Beni dövüp 'Önce kızla biz beraber olacağız' dediler. Cihan'ın odaya soktuğu Gülay, 'Yapmayın' diye bağırmaya başladı. Kapıyı açtım, cama çıkmış 'Bana dokunmayın' diye bağırıyordu. Sonra atladı." Adliyeye sevk edilen Engin Ö., adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Ev ölen annenin

Polis, dairenin, firari şüpheli Cihan I.'nın 40 gün önce ölen annesine ait olduğunu belirledi. Polisin ifadelerine başvurduğu apartman sakinleri ise Cihan I.'nın arkadaşıyla Engin Ö.'yü döverek daireden çıkardığını anlattı.

''Kızımın kanı yerde kalmasın''

Adli Tıp Kurumu'ndaki otopsinin ardından kızının cenazesini Hatay'a götüren baba Sinan Bursalı, "Kızımın kanı yerde kalmasın. Bu olay araştırılmalı. Her yerde intihar ettiği yazılıyor ama belki de kızım öldürüldü. Failler bir an önce bulunsun" dedi.

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu sürecin takipçisi

Bursalı'nın davasının takipçisi olacağını söyleyen platform bir açıklama yayınladı. Açıklamada şöyle denildi; ''ülay'ın ölüm haberini yaparken bile bunu fırsat bilip cinsiyetçi diliyle iğrenç manşetler atan gazete (!) haberleri okuduk. Yapılan saldırıyı kınamak yerine yeri, saati yada  kadının kılık  kıyafetini yargılayan gizli kalmış saldırganları gördük. Erkek egemen medya dilinin, haberi nasıl cinsiyetçi bir yaklaşımla ele aldığına şahit olduk. 
Gülay Bursalı kardeşimizin ölümünden, tüm kadınların özgürlüğüne ve yaşam hakkına kast eden, gücü elinde tutan bu gerici zihniyet sorumludur. Onlar cinsel saldırılara , cinayetlere sessiz kalıp , kadının hayatına dair her kararı kendileri almak istiyorlar. Fakat biz buna izin vermeyeceğiz. Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu olarak özgürlüklerimiz ve yaşam hakkımız için direneceğiz. Gülay kardeşimizin davasının takipçisi olacağız. Kardeşimizin ailesi yalnız değildir.''

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS