Gültan Kışanak'ın yerine Etimesgut Kaymakamı kayyum olarak atandı

Gültan Kışanak'ın yerine Etimesgut Kaymakamı kayyum olarak atandı

Fırat Anlı ile birlikte tutuklanan Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak'ın yerine Etimesgut Kaymakamı Cumali Atilla kayyum olarak atandı.

Kışanak ve Anlı tutuklandı


Diyarbakır'da Cumhuriyet Başasavcılığı'nın yürüttüğü soruşturma kapsamında 25 Ekim'de eş başkan Fırat Anlı ile birlikte gözaltına alınan ve 5 gün sonra tutuklanan Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak'ın yerine Ankara'dan Etimesgut Kaymakamı Cumali Atilla, kayyum olarak atandı. Atilla, Etimesgut'a atanmadan önce Diyarbakır Vali Yardımcısı olarak görev yapıyordu.


İçişleri Bakanlığı yetkilileri sabah saatlerinde KHK kapsamında, vali yardımcısı ya da kaymakam olan bir kamu görevlisinin Diyarbakır Büyükşehir Belediyesine kayyum olarak atanacağını duyurmuştu.


Birleşmiş Milletler'den Kışanak ve Anlı açıklaması


Kışanak ve Anlı'nın gözaltına alınmasından sonra Büyükşehir Belediyesinin çevresi polis bariyerleri ile kapatılırken, çok sayıda polis ekibinin Belediye önündeki nöbeti sürüyor. Belediye çalışanlarının ise, polisin kimlik kontrolü ile belediye binasına giriş çıkış yaptıkları belirtildi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS