Gültekin Avcı tutuklandı

Gültekin Avcı tutuklandı

Kapatılan Bugün gazetesi yazarı ve Bugün TV'de program yapımcısı olan, aynı zamanda Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca'nın da avukatlığını yapan eski savcı Gültekin Avcı, İzmir'in Karabağlar ilçesinde, bir evin tavan arasında saklanırken yakalanmıştı.

Avcı, emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edildi. Gültekin Avcı geç saatlerde çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Tanınmamak için saçlarını boyatmıştı

Tutuklanan Gültekin Avcı'nın, polisten kaçtığı dönemde tanınmamak için saçlarını boyattığı dikkatlarden kaçmadı.

Gültekin Avcı kimdir?

Balıkesir'in Sındırgı ilçesi nüfusuna kayıtlı Gülten Avcı 17 Ağustos 1969 yılında doğdu. İlköğretimini babasının polis olması nedeniyle Sapanca, Diyarbakır ve İzmir'de tamamladı. Lise eğimini 1986 yılında İzmir Karataş Lisesinde tamamladı. 1990 yılında 9 Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. 1991 yılında İzmir Adli Yargı Hakim ve Savcı sınavını kazanarak Savcı adayı olarak göreve başladı. 1993 yılı ve 1997 yılları arasında Konya Hadim Hakimliği, 1997 yılı ve 1998 yılları arasında Gümüşhane Kürtün Cumhuriyet Savcılığı görevlerinde bulundu.

Evli ve 2 çocuk babası olan Savcı Gültekin Avcı, 1998-2001 yılları arasında Konya Karapınar Cumhuriyet Savcılığı 2001 – 2003 yılları arasında ise Siirt E Tipi Terör Cezaevi ve Basın Savcılığı, 2003 yılı ve 2005 yılları arasında Muğla Ortaca Cumhuriyet Savcılığı görevlerinde bulundu.

İzmir Bayındır Cumhuriyet Savcısı olarak görev yaparken yaptığı açıklamalar ve yazdığı kitaplar nedeniyle beklenmedik bir şekilde Kars'a tayin edildi.

İstihbarat Teknikleri – Aktörleri – Örgütleri ve Açmazları kitabının ve İstahbarat Oyunları, Doğu'nın İstilası ve Karanlık İlişkiler kitaplarının yazarı Gültekin Avcı, Hidayet Karaca avukatlığını yaparken İzmir'de "Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti'ni ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs", "terör örgütünü kurma ve yönetme" ve "devletin gizli kalması gereken belgelerini temin etme" suçlarından tutuklandı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS