Gürsel Tekin'den bomba "Kürdistan" iddiası!

Gürsel Tekin'den bomba "Kürdistan" iddiası!

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Başbakan Erdoğan'ın Diyarbakır'da hafta sonu yaptığı konuşmada "Kürdistan" ifadesini kullanmasıyla ilgili çarpıcı bir iddiada bulundu, "Başbakan'ın 'Kürdistan' lafına takılmayın. 4 yıl önce Kürdistan ile protokol imzalandı" dedi.

Tekin dün Radyo Viva'da gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Tekin, Başbakan Erdoğan'ın Kuzey Irak Bölgesel Kürt Yönetimi lideri Mesud Barzani ile haftasonu Diyarbakır'da bir araya geldiği buluşma ve İbrahim Tatlıses, Şivan Perwer düetini değerlendirdi.

Şivan Perwer'in önemli bir sanatçı olduğunu belirten ve Türkiye'ye gelmesinin iyi bir gelişme olduğunu söyleyen Tekin, Başbakan Erdoğan'ın Diyarbakır'da hafta sonu yaptığı konuşmada"'Kürdistan" ifadesini kullanmasını değerlendirdi.

Tekin,  "Başbakan'ın 'Kürdistan' lafına takılmayın. 4 yıl önce Kürdistan ile protokol imzalandı" dedi.

Dershanelerin kapatılması

Dershanelerin kapatılması konusuna değinen Tekin, Milli Eğitim Bakanlığı'nın bugüne kadar kamuoyunu tatmin edecek bir proje ortaya koyamadığını söyledi.

"Dershanelerin olmasın biz de istemiyoruz" diyen Tekin, milletin sırtında bir yük gibi duran bu sorunu ortadan kaldıracak bir sosyal devlet anlayışı hayata geçtiği, çocukların yarışa girmediği, çağdaş eğitim düzeyine ulaşmak için ortaya konulacak projelere destek vereceklerini belirtti.

Dünyanın hiçbir yerinde eğitim sisteminin siyasetçilerin iki dudağı arasında olmadığını belirten Tekin, Eğitim Fakültelerinin bu konuda sessiz kalmalarını da eleştirdi.

"Sarıgül ile ilgili konuşmuyorum"

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül ile ilgili konuşan Tekin, il başkanı olduğu dönemde yeterince fikir beyan ettiğini belirterek, "Şimdi artık bu konuda bir şey söylemem doğru olmaz" dedi.

CHP'de genel başkanlık sorunu olmadığını belirten Gürsel Tekin, basında yer alan tüzük değişikliği haberlerinin ise gerçeği yansıtmadığını söyledi.

İstanbul projeleri

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday adayı olan Gürsel Tekin, seçilmesi halinde hayata geçireceği projelere ilişkin açıklama yaptı.

Seçilmesi durumunda 39 ilçeye meydan yapacağını belirten Tekin, belediye hizmet binalarını satacağını, buradan elde edilecek geliri ulaşım hizmetleri için harcayacağını söyledi. Gürsel Tekin, Kadir Topbaş dönemindeki projeleri de devam ettireceğini belirtti.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS