Gürsel Tekin'den provokasyon uyarısı

Gürsel Tekin'den provokasyon uyarısı

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, "seçim sürecinde provokasyonların daha çok artacağı" duyumları olduğunu belirterek, "Sayın Başbakan'ın bu meselelerle ilgili duyarlı olmasını bekliyorum. Siyasiler dillerini daha nazik kullanmalı. Aksi takdirde sorunlu hale gelen toplumun barışçıl dilini bozmak hiçbir siyasi partiye yarar sağlamaz" dedi.

Tekin, CHP İstanbul İl Başkanlığı'nda düzenlenen "İklim Değişikliği İçin Ben de Varım Manifestosu"nun imza töreni sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı.


Bir soru üzerine Tekin, askeri alanlardan birinin Esenler Belediyesi'ne devredilmesini eleştirdi.


Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun "90 bin konut yapacağız", ertesi gün bir bakanın "Burayı AVM yapacağız" dediğini anlatan Tekin, "Esenler'de 8,5 milyon metrekare yer var. Yani Anadolu'da 3 il, Ardahan, Bayburt, Gümüşhane'nin yerleşik alanı kadar. İstanbul'un yeşil alanı, orman alanı yani askeri alanlar. Şimdi burası AVM olacakmış" şeklinde konuştu.


Büyükşehir Belediyesi'nin planında buranın yeşil alan, spor ve sağlık alanları olarak yer aldığını belirten Tekin, "Başbakan mı, bakan mı, belediye başkanı mı doğru konuşuyor? İlçe belediye başkanının plan yapma yetkisi yok. Sayın Topbaş plan yapmış. Başbakan kendi belediye başkanının planını baypas ediyor. Bakan, Başbakanı baypas ediyor. Adeta İstanbul talancılar elinde kalmış. İstanbullulardan rica ediyorum: Yeşilinize sahip çıkın" ifadelerini kullandı. CHP Genel Sekreteri Tekin, Türkiye'nin Ortadoğu'daki savaşın bir parçası olmadığı için çok mutlu olduğunu ifade etti.


'Seni seviyoruz cumhurbaşkanım' dedi, alandan çıkarıldı


Provokasyon uyarısı


Seçim çalışması yapan partililere yönelik saldırılara da dikkati çeken Tekin, şunları kaydetti: "Provokasyonların daha çok artacağı duyumları var. Ben en azından Sayın Başbakan'ın bu meselelerle ilgili duyarlı olmasını bekliyorum. Siyasiler dillerini daha nazik kullanmalı. Aksi takdirde sorunlu hale gelen toplumun barışçıl dilini bozmak hiçbir siyasi partiye yarar sağlamaz. Türkiye'nin birliği, bütünlüğü her şeyden daha önemlidir. Sadece reyde değil, siyasi partilerden de önemlidir. Bütün partiler aklını başına alsın. Sayın Başbakan bu konuda ciddi bir önlem alacaktır."


Akif Beki'ye konuk olan Sırrı Süreyya Önder'den flaş açıklamalar

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS