Gürsel Tekin'den sert açıklama: "Bir zavallının hezeyanlarının hesabını soracağız"

Gürsel Tekin'den sert açıklama: "Bir zavallının hezeyanlarının hesabını soracağız"

CHP Genel Sekreteri İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, bir TRT personelinin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında yazdığı sosyal medya mesajı hakkında çok sert bir açıklama yaptı.

CHP Genel Sekreteri İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin TRT personelinin muhalefet liderleri hakkındaki twitterleriyle ilgili bir açıklama yaptı. Tekin, "Bir zavallının hezeyanlarının hesabını yargı önünde soracağız. Asıl görev Başbakan Sayın Ahmet Davutoğlu'na düşmektedir. Sayın Davutoğlu bir onur sınavıyla karşı karşıyadır. Ya onursuz bir zavallının yanında duracak onu kanatları altına alacak ya da siyasetin ve siyasetçinin dolayısıyla kendi onurunu koruma yolunu seçecektir" dedi.


Ali Haydar Hakverdi yemin törenindeki o anı açıkladı


"BİR ZAVALLININ HEZEYANLARININ HESABINI YARGI ÖNÜNDE SORACAĞIZ"


Tekin, "Bir iktidar memurunun Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu ve diğer muhalefet liderleri hakkında sosyal medyada yer alan paylaşımları bugünkü kimi gazetelerde yer almıştır. Bu kişinin bağlı bulunduğu kurumun yöneticisi kendisini tayin edenlere yakışır ve yaraşır biçimde hareketsiz kalmış, bu saygısızlığa ve hakaretlere ortak olmayı tercih etmiştir. Bir zavallının hezeyanlarının hesabını yargı önünde soracağız" ifadelerini kullandı.


Ertuğrul Kürkçü, Diyarbakırlı kayıp askeri sordu


"BAŞBAKAN ONUR SINAVINDADIR YA ONURSUZ BİR MEMURUN YANINDA DURACAK YA DA KENDİ ONURUNU KORUYACAKTIR"


Tekin, "Ancak asıl görev Başbakan Sayın Ahmet Davutoğlu'na düşmektedir. Sayın Davutoğlu bir onur sınavıyla karşı karşıyadır. Ya onursuz bir zavallının yanında duracak onu kanatları altına alacak ya da siyasetin ve siyasetçinin dolayısıyla kendi onurunu koruma yolunu seçecektir. Bu konuda çok da umutlu olduğumuzu söyleyemem. Zira söz konusu kendisini bu makama atayan kişi olduğunda şahin kesilen Başbakan, muhalefet temsilcilerine yönelik hakaretleri görmezden gelmiş ve seçim meydanlarında kullandığı üslupla adeta özendirmiştir" ifadelerine yer verdi.


Kobani eyleminde linç davasında tutuklama talebine ret


"SİYASET KURUMUNA, SİYASETÇİLERE KİMSE AŞAĞILIK BİR DİLLE SALDIRAMAYACAKTIR"


Tekin, "Şimdi bizi mahcup etmesini bekliyorum. Unutulmamalıdır ki, CHP iktidarında 'bu türlere' yer olmayacak ve siyaset kurumuna, siyasetçilere kimse aşağılık bir dille saldıramayacaktır. Bu türler en ağır cezayı görecektir" dedi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS