Gürsu Belediye Başkanı Cüneyt Yıldız silahlı saldırıya uğradı

Gürsu Belediye Başkanı Cüneyt Yıldız silahlı saldırıya uğradı

Bursa'nın Gürsu Belediye Başkanı Ak Partili Cüneyt Yıldız ile koruması ve şoförlüğünü yapan Yener Şimşek, silahlı saldırıda yaralandı.

Geçen yıl yapılan yerel seçimlerde, Ak Parti'den Gürsu Belediye Başkanı seçilen Cüneyt Yıldız, bugün akşam saatlerinde makamında silahlı saldırıya uğradı.


Uzman çavuşluktan  belediye zabıta memurluğuna geçiş yapan 47 yaşındaki F.B., kendisini terfi ettirmemekle suçladığı Başkan Cüneyt Yıldız'a peş peşe ateş etmeye başladı.


Başkan Yıldız başına isabet eden kurşunlarla ağır yaralanırken, saldırgana müdahale eden şoförlüğünü ve korumalığını yapan Yener Şimşek de karnından hafif yaralandı.


Saldırgan kaçarken, yaralı Başkan Yıldız ile şoförü Şimşek, Bursa'da Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Polis kaçan saldırgan F.B'yi yakalamak için çalışma başlattı.


Bu arada saldırıyı öğrenen Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, İnegöl ilçesindeki incelemelerini yarıda kesip Bursa'ya geldi.


 Sağlık Bakanı Müezzinoğlu'ndan açıklamaSağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Yıldız'ın tedavi gördüğü Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne gelerek yetkililerden bilgi alan Müezzinoğlu, çıkışta gazetecilere açıklamalarda bulundu.


Yıldız'a acil şifalar, ailesine ise sabır dileğinde bulunan Müezzinoğlu, Belediye Başkanı Yıldız'ı yoğun bakımdan ameliyata alınırken gördüğünü ve hekimlerle görüştüğünü belirtti.


Müezzinoğlu, Yıldız ve şoförünün ameliyata alındığını ifade ederek, "Sol gözden giren kurşun kafasının sol tarafına isabet ediyor. Beyinde bir hasar var ama diğer vital bulguları şu anda sağlıklı, yani tansiyondu, nabızdı yaşam bulgularında şu anda bize umut veren bir durum var. İnşallah başarılı bir müdahale sonrası esas tıbbi bulguları hekimlerimiz açıklayacak. Bunun için de ameliyat sonrasını beklemek durumundayız. Şoför kardeşimizin de batın yaralanması var. O daha iyi durumda" diye konuştu.


Müezzinoğlu, Yıldız'ın hayati tehlikesinin olup olmadığına ilişkin bir soruya ise "Hayati tehlikesi var. Neticede sol gözünden giren ve beyinde tahribat yapan bir kurşun yaralanması. Dolayısıyla bunun ilk saatleri, hem hayati tehlikeyi içerir hem de müdahale sonrası bulguları ancak hangi düzeyde beyinde tahribat var, onu beyin açıldıktan sonra hekim arkadaşlarımız değerlendirecek ve karşımıza yaşam fonksiyonları adına neler kaldığını inşallah ameliyattan sonra tıbbi ekip, bilimsel açıklamayı yapacaktır" yanıtını verdi.


Bakan Müezzinoğlu, saldırganla ilgili soruları ise "Kimliği belli ama bildiğim kadarıyla olay yerinden uzaklaşmış, emniyet arıyor" dedi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS