Hac kuraları ne zaman çekilecek, kesin kayıtlar ne zaman yapılacak?

Hac kuraları ne zaman çekilecek, kesin kayıtlar ne zaman yapılacak?

2020 yılı hac kuraları sonrasında kurada adı çıkan asil adaylar kesin kayıtlar için belirlenen tarihi bekleyecek. Hacca gidecek kişi sayısını açıklayan Diyanet, 2020 yılında 83 bin 430 kişinin hac ibadetini gerçekleştireceğini duyurmuştu. Peki, hac kuraları ne zaman çekilecek, kesin kayıtlar hangi tarihte yapılacak?

Hac kuraları için geri sayım devam ediyor. 2020 yılında kutsal topraklara giderek hac ibadetini gerçekleştirecek olan kişiler önümüzdeki günlerde ortaya çıkacak. Geçtiğimiz yıla oranla 3 bin 430 kişi artan kontenjanla birlikte bu yıl hacca gidecek kişi sayısı 83 bin 430 olacak.


HAC KURASI NE ZAMAN?


Gelecek yılın hac kurası, 9 Ocak 2020'de çekilecek. Diyanet TV’den ve kurumun resmi internet adresi üzerinden çekilişlerin canlı yayınlanması beklenirken kura tamamlandıktan sonra sorgulama işlemleri erişime açılacak. TC kimlik numarasını sorgulama adresine giren hacı adayları sonucu bu şekilde de öğrenebilecekler.


KESİN KAYITLAR NE ZAMAN?


Kuraların tamamlanmasının ardındansa kesin kayıt süreci başlayacak. Hac kesin kayıtları, 13-24 Ocak'ta her ilde yapılacak. İlk hac kafilesinin 22 Haziran, son hac kafilesinin 25 Temmuz'da gideceği kutsal topraklardan dönüşler, 6 Ağustos-2 Eylül'de gerçekleşecek.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS