Hac kurası saat kaçta çekilecek? e-Devlet: Hac kuraları 2020 sorgulama ekranı

Hac kurası saat kaçta çekilecek? e-Devlet: Hac kuraları 2020 sorgulama ekranı

Hac kurası saat kaçta çekilecek ve açıklanacak? Binlerce hacı adayı nefeslerini tutmuş bu sorunun cevabını araştırıyor. Hac kuraları 2020 sonuçları bu yıl geçtiğimiz yıllardan farklı olarak e-Devlet üzerinden sorgulanabilecek. Peki, hac kura 2020 kura sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, e-Devlet sorgulama ekranı…

Hac 2020 kura sonuçları için geri sayım başladı. Nefeslerin tutularak beklendiği sonuçlarla ilgili hacı adayları “Hac kurası ne zaman çekilecek?” ve “Hac kura sonuçları saat kaçta açıklanacak?” sorularının cevabını araştırıyor. Hemen belirtelim bu yıl diğer yıllardan farklı olarak hacı adayları sonuçlara e-Devlet üzerinden ulaşabilecekler. İşte, Diyanet İşleri Başkanlığı 2020 hac kura sonuçları e-Devlet sorgulama ekranı…


HAC 2020 KURALARI NE ZAMAN ÇEKİLECEK?


Hac kuraları bugün saat 10.00 başladı. Diyanet İşleri Başkanlığı Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen kura çekimi Diyanet TV tarafından da canlı olarak yayınlanıyor. Bu yıl artırılan kontenjanla birlikte toplamda 83 bin 430 şanslı kişinin adı kurada çıkacak. Kura saati ile ilgili resmi açıklama yapılmasa da çekilişin öğlen saatlerinde başlaması bekleniyor.


HAC KURASINI İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN


HAC KURA SONUÇLARI SAAT KAÇTA AÇIKLANACAK?


Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından verilen bilgilere göre bu yıl kura çekimi sonuçları saat 21:00’de duyurulacak. Kazanan adayların kayıtlı olan cep telefonu numaralarına bilgi mesajı gönderilecek.


HAC SONUCU E DEVLET’TE!


Geçtiğimiz yıllarda Diyanet’in resmi internet adresi üzerinden yapılan sorgulamalar bu kez e-devlet’e taşındı. Aynı saatte Diyanet İşleri Başkanlığı’nın resmi internet adresine çok sayıda kişinin giriş yapmak istemesi nedeniyle burada dönem dönem yavaşlama meydana geliyordu. Ancak bu yıl sorgulama işlemlerinin e-devlet’e taşınmasıyla birlikte bu yavaşlamanın da önüne geçilmiş olacak. Kazanan kişilerin kesin kayıtları ise 13-24 Ocak tarihleri arasında her ilde bulunan müftülüklerden yapılacak.


KURA SONUÇLARI SORGULAMA SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ…

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS