Kırlarda geçerek yapılan koşu yarışına ne ad verilir? Hadi İpucu 11 Ocak 2019

Kırlarda geçerek yapılan koşu yarışına ne ad verilir? Hadi İpucu 11 Ocak 2019

Hadi'nin 11 Ocak 2019 akşam 20:30'da sorulacak ipucu sorusu belli oldu. Hadi'de sorulacak soru: Kırlarda ve ormanlarda, yükseltilerden, çukurlardan ve akarsulardan geçerek yapılan koşu yarışına ne ad verilir?

Hadi yarışması, 11 Ocak 2019 Cuma günü akşam 20:30'da başlıyor. Hadi yarışmasında sponsor olmadığından ötürü, ödül yarışması başladığında açıklanacak. 12 soruya doğru cevap veren kişiler, ödülü kendi aralarında paylaşacak. Hadi ipucu 11 Ocak'ta sorulacak soru, koşu üzerine...

Hadi İpucu 11 Ocak 2019

Hadi sorusu: Kırlarda ve ormanlarda, yükseltilerden, çukurlardan ve akarsulardan geçerek yapılan koşu yarışına ne ad verilir? Hadi İpucu cevap 11 Ocak: Kros!

Kros koşusu

Kros koşusu, takımların veya bireylerin, açık hava sahalarında toprak veya çim gibi doğal arazilerde yarış yaptıkları bir spordur. Genellikle 4-12 kilometre (2,5–7,5 mil) uzunluğunda olan parkur, çim ve toprak yüzeylerinde; ormanlık alanlardan ve açık ülkeden geçer ve tepeler, düz zemin ve bazen çakıl yollarda koşulabilir.

Kros koşusu, atletizm şemsiyesi sporunun altındaki disiplinlerden biridir ve uzun mesafeli pist ve yol koşularının doğal bir arazi versiyonudur. Açık havada koşulan yarışmalar tarih öncesi olsa da, İngiltere’de kros yarışlarının kuralları ve gelenekleri ortaya çıktı. İngiliz şampiyonası 1876'da ilk ulusal yarışma oldu ve 1903'te ilk kez Uluslararası Kros Şampiyonası düzenlendi.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS