Hadi ipucu 12 Şubat: Güncel popüler listesindeki 5. şarkıyı seslendiren kimdir?

Hadi ipucu 12 Şubat: Güncel popüler listesindeki 5. şarkıyı seslendiren kimdir?

Hadi yarışması ipucu sorusu 12 Şubat 2019 tarihinde sponsor üzerinden geldi. Müzikseverlerin yakından tanıdığı bir isim olan şarkıcı ‘güncel popüler’ listesindeki 5. şarkıyı seslendiriyor. Peki, bugünkü Hadi ipucu sorusu tam olarak ne ve şarkıyı seslendiren isim kim?

Hadi ipucu sorusu bugün 20:30 yarışmasında müzik dünyası üzerinden geldi. Bir dönem yaptığı şarkılarla müzik listelerinde zirveden inmeyen ünlü şarkıcı yeni günün Hadi ipucu olacak. İşte 12 Şubat 2019’un ipucu sorusu ile ilgili detayların tamamı..

GÖKSEL KİMDİR?

Göksel Demirpençe 25 Kasım 1971 yılında İstanbul'da doğdu. Boğaziçi Üniversitesi Felsefe Bölümü'ndeki eğitimini devam ettirirken profesyonel olarak müzikle ilgilenmeye başlamıştır. 2002-07 yılları arası Alper Erinç ile evli kalmıştır.

Göksel, 1992 yılından itibaren birçok orkestrada solistlik yaptı. 1995 yılında ünlü müzisyen Onno Tunç'la tanışmasıyla birlikte müzik kariyerinde ilk albümünü yayınladı. Ve yine aynı yıl Sezen Aksu'nun orkestrasında vokalist olarak görev aldı.

İlk albümü Yollar Sarp Özdemiroğlu prodüktörlüğünde 1997 yılında yayınlandı. Albüm ağırlıklı olarak sanatçının kendi bestelerinden oluşuyordu. Kendi şarkıları dışında söz ve müzikleri Sezen Aksu ve Onno Tunç'a ait "Kurşuni Renkler" ve "Yakışıklı" adlı iki şarkıyı yorumladı. Albümün ses getiren ilk parçası "Sabır" oldu. Şarkı Göksel'in teatral yorumu ve Yavuz Çetin'in gitar solosuyla beraber, deneysel tatlar içeren video klibiyle de müzikseverlerin beğenisini kazandı, ikinci albümü Körebe Ekim 2001'de piyasaya çıktı. Bu albümde yer alan "Depresyondayım" şarkısı geniş kitleler tarafından çok sevildi. Körebe albümü aynı zamanda Göksel ve Alper Erinç'in müzikal birlikteliklerinin başlangıcı oldu.

HADİ İPUCU SORUSU 12 ŞUBAT 2019

Hadi bu akşam 20:30’da! Ödül sponsorun katkılarıyla 30 bin TL. Bu akşamın ipucu da sponsordan geliyor. İpucu için hemen sponsora git, ''Güncel Popüler'' listesindeki 5. şarkıyı seslendiren sanatçıyı not etmeyi sakın unutma. Yarışmaya herkesten bir adım önde başla.

İPUCU CEVABI

Bu akşam ekranda olacak 20:30 sorusunun cevabı şöyle; Göksel / Bu da geçecek

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS