Hafta sonu (Cumartesi – Pazar) sokağa çıkma yasağı var mı?

Hafta sonu (Cumartesi – Pazar) sokağa çıkma yasağı var mı?

Corona virüsü tedbirleri kapsamında uzun süre hafta sonları sokağa çıkma yasağı ilan edilmişti. Son olarak geçtiğimiz 30 -31 Mayıs Cumartesi Pazar günleri 15 ilde sokağa çıkma yasağı ilan edilmişti. Peki, bu hafta sonu sokağa çıkma yasağı ilan edilecek mi? İşte, 6 – 7 Haziran Cumartesi Pazar günleri sokağa çıkma yasağı ile ilgili merak edilen detayları sizler için haberimizde derledik.

Hafta sonu Cumartesi Pazar sokağa çıkma yasağı ilan edilecek mi? Geçtiğimiz haftalarda ilan edilen sokağa çıkma yasaklarının ardından bu hafta sonu da yani 6 – 7 Haziran’da sokağa çıkma yasağı uygulanıp uygulanmayacağını merak ediyor. Peki, Corona virüsü tedbirleri kapsamında bu hafta sonu sokağa çıkma yasağı ilan edilecek mi? İşte, detaylar…

İçişleri Bakanlığının genelgesiyle, Ankara, Balıkesir, Bursa, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Manisa, Sakarya, Samsun ve Van ile Zonguldak'ta geçtiğimiz hafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması sona erdi.

Ayrıca, söz konusu illere bir süredir uygulanan "şehir giriş-çıkış kısıtlaması" da bu gece itibarıyla son buldu.

Genelge kapsamında vatandaşlar, şehirlerarası seyahatlerini belirlenen kurallar çerçevesinde gerçekleştirebilecek.

HAFTA SONU SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI VAR MI?

Bilindiği üzere hafta sonu 15 ilde uygulanan sokağa çıkma kısıtlamalarının Mayıs ayı sonuna kadar sürmesi planlanmıştı. Bu nedenle bu hafta sonu sokağa çıkma yasağı uygulaması beklenmiyor. Ancak yeni bir karar alınması halinde kararı ve detaylarını sizlerle paylaşacağız.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS