Hafta sonu sokağa çıkma yasağı olan iller hangileri? 21 Mart 2021 sokağa çıkma yasağı kaçta başlıyor, kaçta bitiyor? Pazar yasağı kalkan iller!

Hafta sonu sokağa çıkma yasağı olan iller hangileri? 21 Mart 2021 sokağa çıkma yasağı kaçta başlıyor, kaçta bitiyor?  Pazar yasağı kalkan iller!

Hafta sonunun gelmesiyle birlikte hafta sonu sokağa çıkma yasağı yeniden gündeme geldi. 1 Mart normalleşme süreciyle birlikte iller renk kodlarına göre ayrılmış ve düşük ve orta riskli illerde hafta sonu sokağa çıkma yasağı kaldırılmıştı. Yüksek ve çok riskli illerde ise sadece cumartesi günü sokağa çıkma izni uygulanmaya başlamıştı. Son gelişmeler sonrası gözler hafta sonu sokağa çıkma yasağı var mı, hangi illerde? İşte 20-21 Mart hafta sonu yasağına dair detaylar..

Kademeli normalleşmede 2 haftalık sürecin değerlendirildiği toplantının ardından açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, illerdeki mevcut kararların devam edeceğini bildirdi. Karara göre, hafta sonu sokağa çıkma yasağı orta ve düşük riskli illerde kaldırılırken, yüksek ve çok yüksek riskli illerde yalnızca pazar günü devam edecek. İşte, 20-21 Mart hafta sonu sokağa çıkma yasağı olan iller ve kısıtlama saatleri ile ilgili detaylar..

Hafta sonu sokağa çıkma yasağı, gündemde yer alan konulardan olmaya devam ediyor. İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelgeye göre, yüksek ve çok yüksek riskli illerde hafta sonu sokağa çıkma yasağı yalnız pazar günü devam edecek. Diğer illerde ise kısıtlama hafta sonu gündüz olmayacak. Yüksek ve çok yüksek risk grubunda yer alan illerde sokağa çıkma kısıtlaması cumartesi günü akşam 21.00’da başlayarak pazartesi günü sabah 05.00’te sona erecek.

20-21 MART 2021 HAFTA SONU SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI SAATLERİ

Düşük ve orta risk grubunda yer alan illerimizde hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması, hafta içinde olduğu gibi 21.00-05.00 saatleri arasında uygulanıyor. Yüksek ve çok yüksek risk grubunda yer alan illerimizde hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması, Cuma 21.00-Cumartesi 05.00 saatleri arasıyla Cumartesi 21.00’den başlayıp Pazar gününün tamamını kapsayıp Pazartesi günü saat 05.00’de bitecek şekilde uygulanacak olup bu illerimizde Cumartesi günleri 05.00-21.00 saatleri arasında sokağa çıkma kısıtlaması uygulanıyor.

HAFTA SONU SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI UYGULANACAK İLLER

20 Mart Cumartesi günü akşam 21.00’den, 22 Mart pazartesi günü sabah 05.00’e kadar sürecek sokağa çıkma kısıtlaması şu illerde uygulanacak:

ÇOK YÜKSEK RİSKLİ İLLER(KIRMIZI)

Edirne, Balıkesir, Sakarya, Burdur, Adıyaman, Aksaray, Amasya, Edirne, Giresun, Gümüşhane, Konya, Ordu, Osmaniye, Rize, Samsun, Sinop, Tokat, Trabzon.

YÜKSEK RİSKLİ İLLER(TURUNCU)

İstanbul, İzmir, Antalya, Ardahan, Artvin, Tekirdağ, Çanakkale, İzmir, Muğla, Bilecik, Bolu, Düzce, Karaman, Kayseri, Kırıkkale, Kilis, Kocaeli, Kütahya, Mersin, Niğde, Yalova, Zonguldak.

SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASI UYGULANMAYACAK İLLER

21 Mart Pazar günü akşam 21.00'e kadar sokağa çıkma kısıtlaması uygulanmayacak iller:

ORTA RİSKLİ İLLER(SARI)

Afyonkarahisar, Adana, Ankara, Aydın, Bayburt, Bartın, Bursa, Denizli, Manisa, Isparta, Eskişehir, Çankırı, Kastamonu, Karabük, Çorum, Yozgat, Kırşehir, Nevşehir, Sivas, Kahramanmaraş, Gaziantep, Hatay, Malatya, Erzincan, Tunceli, Elazığ, Erzurum, Kars.

DÜŞÜK RİSKLİ İLLER(MAVİ)

Ağrı, Batman, Bingöl, Bitlis, Van, Uşak, Şanlıurfa, Şırnak, Siirt, Mardin, Muş, Iğdır, Hakkari, Diyarbakır.

KARADENİZ’E SEYAHAT YASAĞI MI GELİYOR? 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS