Hafta sonu sokağa çıkma yasağı saatleri 28 Mart 2021! Pazar sokağa çıkma yasağı kaçta başlıyor? Hafta sonu sokağa çıkma yasağı olan iller!

Hafta sonu sokağa çıkma yasağı saatleri 28 Mart 2021! Pazar sokağa çıkma yasağı kaçta başlıyor? Hafta sonu sokağa çıkma yasağı olan iller!

Her hafta sonu geldiğinde merakla araştırılan konular arasında hafta sonu cumartesi-Pazar yasakları geliyor. İllerin risk kodlarına ayrılmasıyla birlikte hafta sonu sokağa çıkma yasağının hangi illerde olacağı hangi illerde olmayacağı belirlendi. Peki, Hafta sonu sokağa çıkma yasağı hangi illerde? 27-28 Mart 2021 Cumartesi-Pazar yasağı var mı, saatleri nedir?

Hafta sonu günlerinin yaklaşmasıyla birlikte sokağa çıkma yasağı hakkında araştırmalar sürüyor. Cumartesi ve Pazar yasak var mı sorusu yoğun ilgi görürken, 27-28 Mart 2021 günleri için belirlenen kısıtlamalar belli oldu. Peki hangi illerde sokağa çıkma yasağı uygulanacak? İşte detaylar.. 

1 Mart 2021 Pazartesi günü yapılan Kabine Toplantısı sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarıyla birlikte, 2 Mart 2021 günü normalleşme süreci için ilk adımlar atıldı. 81 İl risk gruplarına göre haritada ayrıldı. Düşük, orta, yüksek, çok yüksek riskli iller belirlendi. Risk gruplarına göre düşük ve orta riskli illerde bazı yasaklar esnetildi. Yüksek riskli illerde ise kısmen yasaklar esnetildi fakat çok yüksek riskli illerde yasaklar uygulanmaya devam ediyor.

CUMARTESİ-PAZAR YASAĞI VAR MI, SAATLERİ NEDİR?

Bilindiği gibi, İçişleri Bakanlığı genelgesi ile hafta sonu sokağa çıkma yasağı olan ve olmayan iller listesi açıklanmıştı. Hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması, düşük ve orta riskli illerde tamamen kalkarken yüksek ve çok yüksek illerde bir müddet daha pazar günü devam edecek. Hafta sonu sokağa çıkma yasağı ise yüksek ve çok yüksek riskli illerde cumartesi gün bulunmuyor ancak cumartesi saat 21.00'de başlıyor, pazar günü sürecinse devam ediyor. Yüksek ve çok yüksek riskli illerde hafta sonu sokağa çıkma yasağı pazartesi saat 05.00'de sona eriyor.

-Düşük ve orta risk grubunda yer alan illerimizde hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması, hafta içinde olduğu gibi 21.00-05.00 saatleri arasında uygulanıyor.

-Yüksek ve çok yüksek risk grubunda yer alan illerimizde hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması, Cuma 21.00-Cumartesi 05.00 saatleri arasıyla Cumartesi 21.00’den başlayıp Pazar gününün tamamını kapsayıp Pazartesi günü saat 05.00’de bitecek şekilde uygulanacak olup bu illerimizde Cumartesi günleri 05.00-21.00 saatleri arasında sokağa çıkma kısıtlaması uygulanıyor.

DÜŞÜK RİSKLİ İLLER (MAVİ): Uşak, Şanlıurfa, Mardin, Şırnak, Hakkari, Siirt, Batman, Diyarbakır, Bitlis, Van, Bingöl, Muş, Ağrı, Iğdır.

ORTA RİSKLİ İLLER (SARI): Bursa, Manisa, Aydın, Denizli, Isparta, Afyonkarahisar, Eskişehir, Bursa, Ankara, Çankırı, Karabük, Bartın, Kastamonu, Çorum, Yozgat, Kırşehir, Nevşehir, Adana, Hatay, Gaziantep, Kahramanmaraş, Malatya, Sivas, Elazığ, Tunceli, Erzincan, Bayburt, Erzurum, Kars.

YÜKSEK RİSKLİ İLLER (TURUNCU): İstanbul, Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale, İzmir, Muğla, Antalya, Bilecik, Kütahya, Düzce, Bolu, Zonguldak, Kırıkkale, Karaman, Mersin, Niğde, Kayseri, Kilis, Artvin, Ardahan.

ÇOK YÜKSEK RİSKLİ İLLER (KIRMIZI): Edirne, Balıkesir, Sakarya, Burdur, Konya, Aksaray, Sinop, Samsun, Amasya, Tokat, Ordu, Giresun, Gümüşhane, Trabzon, Rize, Osmaniye ve Adıyaman.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS