Yarın sokağa çıkma yasağı var mı? 30 31 Mayıs'ta sokağa çıkma yasağı kalktı mı?

Yarın sokağa çıkma yasağı var mı? 30 31 Mayıs'ta sokağa çıkma yasağı kalktı mı?

Yarın ve 31 Mayıs hafta sonu sokağa çıkma yasağı var mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından kabine toplantısı sonrası yapılan açıklama ile birlikte “Hafta sonu sokağa çıkma yasağı var mı?” sorusu da cevabını buldu. İşte, “Cumartesi Pazar sokağa çıkma yasağı var mı?” sorusunun cevabı…

Yarın sokağa çıkma yasağı ilan edildi mi? Bilindiği üzere Corona virüsü tedbirleri kapsamında uzun süredir hafta sonları sokağa çıkma yasağı ilan ediliyordu. Peki, hafta sonu sokağa çıkma yasağı ilan edildi mi? Merak edilen sorular, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan kabine toplantısı sonrası cevabını buldu. İşte, merak edilen detaylar…

Sokağa çıkma kısıtlaması seyahat kısıtlamasının bulunduğu ve aralarında İstanbul, Ankara ve İzmir'inde olduğu 15 ilde bu hafta sonu uygulanacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

Salgın sebebiyle uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması bizi gönlümüzce bayram yapmaktan mahrum bırakmış olsa da kalbimizdeki sevgiyi koruduk hatta güçlendirdik.

20 yaş altıyla ilgili sokağa çıkma uygulamasını da 18 yaşa indiriyoruz. 0-18 yaş grubu çarşamba ve cuma günleri 14 ve 20 arasında çıkmaya tabi olmayacak.

"Sokağa çıkma kısıtlamalarının bazılarını bir müddet daha sürdürmekte fayda görüyoruz

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS